کد خبر : 523213

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ زمان : ۱۸:۲۰

نحوه دریافت ویتامین ث در دوران بارداری

مجله اینترنتی تازه‌های جهان : در خلال دوران بارداری، ویتامین ث از طریق جفت به جنین می‌رسد، ولی هنوز ثابت نشده که این ویتامین برای نوزاد متولد نشده خطری در بر داشته باشد. تنها اثر نامطلوب گزارش شده در مورد بیماری اسکوربوت (نوعی بیماری خونی ناشی از کمبود ویتامین ث) در نوزادان است. نوزادانی که […]

مجله اینترنتی تازه‌های جهان : در خلال دوران بارداری، ویتامین ث از طریق جفت به جنین می‌رسد، ولی هنوز ثابت نشده که این ویتامین برای نوزاد متولد نشده خطری در بر داشته باشد. تنها اثر نامطلوب گزارش شده در مورد بیماری اسکوربوت (نوعی بیماری خونی ناشی از کمبود ویتامین ث) در نوزادان است. نوزادانی که از مادرهایی متولد می‌شوند که در خلال دوران بارداری از مقادیر بالای ویتامین ث بهره‌مند می‌شدند. در این حالت، نوزاد تازه متولد شده به طور ناگهانی از ویتامین ث محروم می‌شود و ممکن است علایم بیماری اسکوربوت را از خود نشان دهد، از قبیل: خونریزی لثه و بی‌حالی و سستی.

خوشبختانه، این بیماری در نوزادان تازه متولد شده، نسبتاً موقتی و نادر است. علی‌رغم بی‌خطر بودن مصرف ویتامین ث در خلال دوران بارداری، بهتر است در این دوران، مصرف هر گونه قرص و دارو بااحتیاط و تحت نظر پزشک صورت گیرد.

درباره نحوه دریافت ویتامین ث در دوران بارداری من توصیه می‌کنم که به جای مصرف قرص‌های ویتامین ث، از مواد غذایی سرشار از این ویتامین بهره‌مند شوید. اگر از ۱ برنامه غذایی سالم و سرشار از میوه و سبزیجات برخوردار باشید، می‌توانید حتم داشته باشید که این مقدار ویتامین ث لازم بدون خوردن قرص هم به بدن تا می‌رسد.

ارسال دیدگاه