کد خبر : 23455

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۶ زمان : ۷:۴۲

نحوه تمیزکردن صفحه مانیتور

حتی اگر فرزند یا حیوان خانگی نداشته باشید، صفحه مانیتور کامپیوتر و یا صفحه تلویزیون HD شما در نهایت پر از لکه می‌شود و ضروری است تا نحوه تمیزکردن صفحه مانیتور را بلد باشید. به گزارش مجله خبری لحظه نما در اینجا لیستی از بایدها و نبایدهای تمیزکردن صفحه مانیتور را برای شما آورده ایم […]

حتی اگر فرزند یا حیوان خانگی نداشته باشید، صفحه مانیتور کامپیوتر و یا صفحه تلویزیون HD شما در نهایت پر از لکه می‌شود و ضروری است تا نحوه تمیزکردن صفحه مانیتور را بلد باشید.

به گزارش مجله خبری لحظه نما در اینجا لیستی از بایدها و نبایدهای تمیزکردن صفحه مانیتور را برای شما آورده ایم که از سوی تولیدکنندگان تلویزیون و صفحه نمایش ارائه شده. بعد از آن و با در نظر داشتن این نکات در ذهن روش ارائه شده خودمان برای تمیزکردن این صفحات را ارئه می‌کنیم:

نبایدها :
• از اسپری های فشرده، حلال ها، ساینده ها استفاده نکنید.
• از هیچ چیزی جز آب ولرم استفاده نکنید.
• از هیچ مایعی به هیچ عنوان استفاده نکنید.
• از اسپری کردن یک مایع به طور مستقیم بر روی صفحه نمایش خودداری کنید.
• از پارچه های سخت و خشن استفاده نکنید.
• از ناخن و یا اشیای تیز برای از بین بردن لکه ها استفاده نکنید.

بایدها :
• از پارچه خشک، نرم و بدون پرز استفاده کنید ترجیحان پارچه های میکروفایبر که به همراه تلویزیون یا صفحه نمایش تان ارائه شده اند.
• اگر نیاز بود از ترکیب آب و صابون ملایم استفاده کنید.

با توجه به اطلاعات ارائه شده در بالا و تجربه روش زیر پیشنهاد می شود:
ابتدا سعی کنید تا صفحه نمایش را با یک پارچه خشک بدون پرز پاک کنید. اگر نمی توانید پارچه ای را که به همراه صفحه نمایش یا تلویزیون ارائه شده است پیدا کنید احتمالا همراه با خرید لپ تاپ، آیپد و یا آیفون تان یکی از آنها وجود داشته است.

اگر پارچه خشک لکه های بر روی صفحه نمایش تان را نمی برد دو تکه پارچه بردارید و یک قطره مایع ظرفشویی را با آب مخلوط کنید.

بعد از پاک کردن هر گونه غباری از روی صفحه نمایش با استفاده از پارچه خشک، پارچه دیگر را در مخلوط مایع ظرفشویی و آب غوطه ور کنید و سپس آن را فشار دهید بعد به آهستگی صفحه نمایشتان را با آن تمیز کنید. سپس پارچه خیس را بشویید تا مخلوط از آن جدا شود فشار دهید تا آبش خارج شود وصفحه نمایش تان را یک باردیگر پاک کنید تا مخلوط قبلی پاک شود. درنهایت پارچه خشک را بردارید و صفحه نمایش را پاک کنید.

حالا از صفحه درخشان مانیتور و یا تلویزیونتان لذت ببرید.

ارسال دیدگاه