کد خبر : 529632

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۵ زمان : ۶:۰۰

ناسا فضانورد استخدام می‌کند

اگر دوست دارید فضا را از نزدیک ببینید، بد نیست بدانید که برنامه‌ی جذب فضانوردان ناسا قرار است اوسط ماه دسامبر آغاز شود. با توجه به برنامه‌های جدید ناسا برای اکشتافات فضایی و هم‌چنین برنامه‌ی سفر به مریخ تا ۱۵ سال آینده، ناسا نیاز به فضانوردهای بیشتری خواهد داشت. چند سالی از آخرین باری که […]

اگر دوست دارید فضا را از نزدیک ببینید، بد نیست بدانید که برنامه‌ی جذب فضانوردان ناسا قرار است اوسط ماه دسامبر آغاز شود. با توجه به برنامه‌های جدید ناسا برای اکشتافات فضایی و هم‌چنین برنامه‌ی سفر به مریخ تا ۱۵ سال آینده، ناسا نیاز به فضانوردهای بیشتری خواهد داشت.

690243 806 ناسا فضانورد استخدام می‌کند

چند سالی از آخرین باری که ناسا اقدام به جذب فضانورد کرده بود می‌گذرد، اما این سازمان دیروز گفت که از روز ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) تا اواسط فوریه، رزومه‌های افرادی که می‌خواهند فضانورد شوند را دریافت خواهد کرد. البته فضا رفتن به همین سادگی‌ها هم نیست. ناسا از کسانی که می‌خواهند فضانورد شوند، حداقل مدرک مهندسی، علوم زیستی، فیزیک یا ریاضیات می‌خواهد.
هم‌چنین باید در رشته‌ی خودتان تجربه داشته باشید. یا اینکه نهایتا حداقل ۱۰۰۰ ساعت در یک هواپیمای جت تجربه‌ی خلبانی داشته باشید.
در حال حاضر ۴۷ فضانورد فعال در ناسا مشغول به کار هستند. اما با توجه به برنامه‌های جدید ناسا برای اکتشافات فضایی و هم‌چنین برنامه‌ی سفر به مریخ تا ۱۵ سال آینده، ناسا نیاز به فضانوردهای بیشتری خواهد داشت.
«برایان کلی» (Brian Kelly )، مدیر عملیات‌های ناسا در مرکز فضایی جانسن گفته است: “زمان شگفت‌انگیزی است که بخشی از برنامه‌ی پرواز به فضای امریکا باشید. ناسا قدم بعدی را برای پیشرفت برنامه‌ی سفر انسان به فضا برداشته است و فضانوردان ما در این ماموریت‌های جدید و چالش‌برانگیز، مهم‌ترین نقش را خواهند داشت.”
ناسا می‌گوید که فضانوردهای جدید، احتمالا در یکی از چهار سفینه‌ی ISS، Orion، Starliner یا Crew Dragon فعالیت خواهند کرد.
ناسا فضانوردانی که انتخاب کرده است را در سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام خواهد کرد. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید،‌ به وب‌سایت رسمی ناسا برای جذب فضانوردان بروید.

منبع : سایت مجله دی‌جی کالا
ارسال دیدگاه