کد خبر : 531397

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ زمان : ۴:۰۰

«م.ش»: بسیاری از مسئولان فعلی کشور با من همکار بودند

متهم ردیف دوم پرونده نفتی گفت: هنگامی که رئیس بانک مرکزی تغییر می‌کند به‌ جز مدیران سطح بالا، کارشناسان بانک مرکزی تغییر نمی‌کنند اما در این پرونده همان کارشناسانی که ۲ سال قبل فاقد صلاحیت علمی بودند، اکنون عالم کل شناخته شده‌اند. «م.ش» در ادامه دفاعیات خود تصریح کرد: تا سال گذشته می‌گفتند بدهی زنجانی […]

متهم ردیف دوم پرونده نفتی گفت: هنگامی که رئیس بانک مرکزی تغییر می‌کند به‌ جز مدیران سطح بالا، کارشناسان بانک مرکزی تغییر نمی‌کنند اما در این پرونده همان کارشناسانی که ۲ سال قبل فاقد صلاحیت علمی بودند، اکنون عالم کل شناخته شده‌اند.

«م.ش» در ادامه دفاعیات خود تصریح کرد: تا سال گذشته می‌گفتند بدهی زنجانی ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است و حالا نرخ روز را حساب می‌کنند و می‌گویند این بدهی ۱۰ هزار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: من هم نرخ روز را حساب کردم، میزان بدهی زنجانی ۱٫۵ درصد کل فروش نفت در دولت‌های نهم و دهم است، اگر این مبلغ پارس جنوبی را از کار بیندازد نمی‌دانم باید چه بگویم.

متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی در ادامه با بیان اینکه می‌گویند بانک مرکزی دولتی نیست، افزود: این حرف کذب آشکار است چرا که رئیس بانک مرکزی را رئیس دولت و هیئت امنای بانک نیز با حضور چند وزیر دولت تشکیل می‌شود، حتی در دولت اصلاحات بر سر رئیس بانک مرکزی دعوا شد و در نهایت آقای ش ابقا شد.

وی در ادامه دفاعیات خود به ساختار بانک مرکزی در انگلستان پرداخت که قاضی صلواتی گفت: از انگلیس تعریف و تمجید نکن زیرا اگر انگلیسی‌ها خیلی عرضه داشتند مشکلات خود را حل می‌کردند.

م.ش، در ادامه اظهارات خود گفت: هر عملی باید بر اساس زمان وقوع آن عمل بررسی شود. در آن سال‌ها کل لشکر کفر مقابل اسلام ایستاده بود به طوریکه مقام وقت آمریکایی می‌گفت این تحریم‌ها می‌تواند آمریکا را از پا بیاندازد.

وی افزود: مردان و زنان ایران اسلامی در مقابل تحریم‌های ظالمانه با اقتدار ایستادگی کردند، در آن شرایط هیچ کس جرأت نداشت به ایران نزدیک شود و معامله با ایران یک گناه نابخشودنی بود، متأسفانه در کیفرخواست از این مطالب کلیدی و اساسی چشم‌پوشی شده که آن را توهین به مردان و زنان مقاوم ایران اسلامی می‌دانم.

متهم ردیف دوم پرونده نفتی اضافه کرد: وقتی رئیس بانک مرکزی عوض می‌شود به‌جز مدیران سطح بالا، کارشناسان بانک مرکزی هیچ تغییری نمی‌کنند اما در این پرونده، همان کارشناسانی که دو سال قبل فاقد صلاحیت علمی بودند، اکنون عالم کل شده‌اند.

وی ادامه داد: بسیاری از مسئولان فعلی کشور با من همکاری داشتند و این همکاری را برای خود افتخار می‌دانستند اما نمی‌دانم امروز چه شده که من مفسد شده‌ام؟

 

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه