کد خبر : 527705

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ زمان : ۱۴:۰۸

میوه ارزان شد

هادی بختیاری اظهارداشت: در حال حاضر رکود سنگینی بر بازار میوه حاکم شده است، چراکه قدرت خرید مردم روز به روز کاهش می‌یابد. وی با بیان اینکه تولید برخی میوه‌ها بسیار فراوان و صادرات آنها محدود است، گفت: هزینه‌های حمل و نقل، انبارداری و سردخانه‌‌ها افزایش یافته و به همین دلیل، سردخانه‌داران رغبت چندانی برای […]

هادی بختیاری اظهارداشت: در حال حاضر رکود سنگینی بر بازار میوه حاکم شده است، چراکه قدرت خرید مردم روز به روز کاهش می‌یابد.
وی با بیان اینکه تولید برخی میوه‌ها بسیار فراوان و صادرات آنها محدود است، گفت: هزینه‌های حمل و نقل، انبارداری و سردخانه‌‌ها افزایش یافته و به همین دلیل، سردخانه‌داران رغبت چندانی برای بردن میوه‌ها به سردخانه ندارند.
بختیاری با بیان اینکه عرضه میوه بسیار فراوان و بیش از تقاضا است، اضافه کرد: حدود یک ماه است که رکود بر بازار حاکم شده و قیمت بیشتر محصولات بین ۱۰ تا ۱۲ درصد کاهش یافته است.
به گفته این مقام مسئول، قیمت سیب در حدود یک ماه اخیر ۳۰ درصد کاهش یافته و قیمت نوع درجه یک این میوه حدود ۲۵۰۰ تومان است، ضمن اینکه قیمت نارنگی و انواع انگور کاهش زیادی داشته است.
بختیاری با اشاره به حادثه پیش آمده برای حجاج ایرانی، گفت: عدم برگزاری جشن و مهمانی‌هایی که به مناسبت بازگشت حجاج انجام می‌شد نیز بر رکود بازار میوه تاثیرگذار بوده است.
وی اضافه کرد: به عنوان مثال، قیمت میوه‌ای مانند موز در چنین فصلی باید بین ۴ تا ۵ هزارتومان باشد اما در حال حاضر قیمت این میوه بین ۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان است و همین مساله باعث زیان واردکنندگان این میوه شده است.
به گفته بختیاری، میوه هایی که فصل شان رو به اتمام است و عرضه محدودی دارند، باید قیمت بالاتری نسبت به زمانی که عرضه آنها فراوان است، داشته باشند اما در حال حاضر چنین تفاوت قیمتی وجود ندارد.
این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون تولید برخی میوه ها بسیار فراوان و قیمت آنها پایین است، افزود: در حال حاضر تولید برخی محصولات برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد و ادامه شرایط فعلی منجر به نابودی تولید خواهد شد.
بختیاری، قیمت انواع میوه، سبزی و صیفی جات را به شرح زیر اعلام کرد:

.

1261608 419 میوه ارزان شد

منبع : مشرق
ارسال دیدگاه