کد خبر : 531951

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵ زمان : ۸:۰۲

میوه‌ای فوق‌العاده برای درمان آرتروز

اگر آرتروز دارید و به دنبال بهبود دهنده های طبیعی هستید از این میوه میل کنید و … مریم مراداف متخصص تغذیه گفت: مصرف انگور در درمان آرتریت روماتوئید، بهبود دهنده علائم آرتروز، در درمان اختلالات ادراری و کاهنده فشار خون مؤثر است. این متخصص تغذیه افزود: انگور میوه‌ای انرژی زا و نشاط آور است […]

میوه1 میوه‌ای فوق‌العاده برای درمان آرتروز

اگر آرتروز دارید و به دنبال بهبود دهنده های طبیعی هستید از این میوه میل کنید و …
مریم مراداف متخصص تغذیه گفت: مصرف انگور در درمان آرتریت روماتوئید، بهبود دهنده علائم آرتروز، در درمان اختلالات ادراری و کاهنده فشار خون مؤثر است.

این متخصص تغذیه افزود: انگور میوه‌ای انرژی زا و نشاط آور است که از دیرباز در درمان آرتروز و روماتیسم استفاده می‌کردند.

وی گفت: این میوه ، «مدر» و دارای خواص پاک کنندگی، تقویت و جوان سازی بدن است. انگور همچنین دارای مقادیر فراوان فیتونوترینت‌ها و پتاسیم است و نیز نسبتاً قند فراوانی دارد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی کلینیک نواندیشان تغذیه اضافه کرد: انگور حاوی مواد مغذی نظیر و یتامین k ، الائیک اسید ، آنتوسیانیدها ، فیبر و فلاوونوئیدها است. انگور خشک شده یا کشمش یک منبع غنی پتاسیم محسوب می‌شود.

مراداف گفت: انگور میوه‌ای شیرین است و علت شیرینی آن میزان بالای قند آن است به طوری که حدود ۱۵ تا ۲۵ درصد انرژی این میوه از قند‌های گلوکز و فروکتوز تأمین می‌شود، با این وجود نمایه گلایسمیک این میوه پایین است و در نتیجه میزان قند خون را به آهستگی افزایش می‌دهد.

این متخصص تغذیه افزود: تحقیقات نشان داده مصرف منظم انگور چند بار در هفته به کاهش ریسک سرطان‌های ناشی از آلودگی محیطی کمک می‌کند.انگور با ترکیبات سرطان زا مبارزه می‌کند ، بهبود دهنده علائم آرتروز است و در درمان اختلالات ادراری مفید است، همچنین کاهنده فشار خون است.

ارسال دیدگاه