کد خبر : 528374

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۴ زمان : ۱۶:۰۰

مچ‌اندازی «جناب خان» با «روحانی»!

حکمت این‌که برخی عادت کردند از همه چیز سوژه‌ای برای سرگرمی خود در شبکه‌های اجتماعی بسازند یا احیاناً در کنار آن، درآمدزایی برای خود داشته باشند معلوم نیست. اما این افراد ثابت کردند حتی به رئیس‌جمهور مملکت و «جناب خان» هم رحم نمی‌کنند. این افراد همواره به دنبال ایجاد ارتباط منطقی یا غیر منطقی میان […]

حکمت این‌که برخی عادت کردند از همه چیز سوژه‌ای برای سرگرمی خود در شبکه‌های اجتماعی بسازند یا احیاناً در کنار آن، درآمدزایی برای خود داشته باشند معلوم نیست. اما این افراد ثابت کردند حتی به رئیس‌جمهور مملکت و «جناب خان» هم رحم نمی‌کنند. این افراد همواره به دنبال ایجاد ارتباط منطقی یا غیر منطقی میان عوامل و فاکتورهای مختلف و به اصطلاح «آسمان-ریسمان کردن» هستند تا بتوانند به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند.

IMG10023240 مچ‌اندازی «جناب خان» با «روحانی»!

این ایجاد ارتباط گاهی در حمایت و گاهی در رَد اشخاص و یا جریان‌های مختلف شکل می‌گیرد و با گذشت زمان منجر به نتایجی می‌شود که معلوم نیست با اهدافشان چقدر سازگاری دارد. برخی از آنها آنقدر پیشرفت کرده اند که پخش همزمان سخنان مهم رئیس جمهور و خندوانه را هم برای خودشان مسئله ای مهم قلمداد می کنند! و به‌دنبال اتهام زنی به صدا و سیما و پیدا کردن مقصر این حادثه‌ی فجیع! هستند.
البته‌نمی شود از نگاه تیزبینانه و نقادانه این افراد چشم پوشی کرد، چرا که در کشور هیچ موضوعی صد البته به اهمیت این امر نیست که نباید سخنان رئیس جمهور و خندوانه همزمان پخش شود. این افراد ثابت کردند همواره عملکرد دستگاه‌های مختلف کشور را در نظر داشته و تنها منتقد خندوانه نیستند.
طرفداران روحانی و سینه‌چاکان دولت در پیِ پخش همزمان مصاحبه روحانی با خندوانه در شبکه‌های اجتماعی و با استفاده از روش سخیف «اگر غیرت داری در همه گروه‌ها کُپی کن که وا اسلاما!! جناب خان و رئیس جمهور با هم روی آنتن رفتند!» حجم وسیعی از پیام‌های اغلب تخریبی علیه سیما و رسانه ملی را بازنشر می‌کردند.
بد نیست به این منتقدان چند نکته را گوشزد کنیم:
۱-      اصولاً سخنان رئیس‌جمهور به حدی مهم است که گمان نمی‌شود مردم دیدن خندوانه را به آن ترجیح دهند. افکار عمومی که همواره نشان دادند در جریانات سیاسی همواره پشتوانه محکمی برای دولت فخیمه بودند اهمیت سخنان رئیس‌جمهور را به خوبی درک می‌کنند و به خوبی می‌دانند چه چیزی برایشان بهتر و ضروری است!
۲-      بد نیست در این موارد حق انتخابی را به مردم  دهیم و به سلیقه مخاطب احترام بگذاریم و بدانیم کسی که باید تشخیص دهد چه چیزی خوب است و چه چیزی بد خود مردم هستند! بگذارید مردم خودشان تشخیص دهند چه چیزی حالشان را بهتر می کند!
۳-      اگر هم ایرادی به این پخش همزمان وجود داشته باشد مسلماً به تیم مشاورین رسانه‌ای رئیس جمهور بر می‌گردد، چرا که این وظیفه به صورت مستقیم به عهده این مشاورین است و برنامه ی مصاحبه های تلویزیونی رییس جمهور توسط این افراد برنامه‌ریزی می شود. صدا و سیما در واقع کمترین نقشی چه در برنامه ریزی، چه در انتخاب سوالات و یا حتی انتخاب مجری آن ندارد. به این ترتیب تیم مشاورین رسانه ای رییس جمهور به عنوان متهمین اصلی این فاجعه می‌باید در برابر انبوه کامنت‌ها و ناسزاهای حامیان روحانی پاسخگو باشند.
اما از آنجایی که نباید اجازه داده شود که چنین حوادث دردناکی بار دیگر رخ داده و قلب دولت‌دوستان را جریحه دار کند، چند راه‌حل برای مسئولان امر ارائه می دهیم، شاید کارگر واقع شود!
نخستین راه حل این است که مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور را تغییر دهید. مشاوری که از همزمانی پخش برنامه پر مخاطب خندوانه آن هم در شب فینال مسابقه خنداننده برتر با سخنان رئیس جمهور «آشنا» نیست، اساساً به درد مشاوره نمی‌خورد. آمدیم و دفعه بعد هم حواسش نبود و موقع فینال فلان مسابقه فوتبال یا والیبال برای رئیس‌جمهور زمان گفت‌وگوی خبری تعیین کرد. چه کسی پاسخگو است؟! این بار هواداران روحانی به خاطر قلب عاشق جناب خان و به خاطر روی «احلام» کوتاه آمدند، مرتبه بعد از این خبرها نیست!
راه دوم این است که از این به بعد هنگام پخش سخنان رئیس‌جمهور پخش هر نوع برنامه تلویزیونی از جمله خندوانه، کیمیا، اخبار، موسیقی، عمو پورنگ، فردوسی‌پور و غیره را کلاً ممنوع کنید. اصلاً راه بهتری هم وجود دارد. آن هم اینکه در بازگشتی عزت‌مندانه به سالهای قبل پخش مستقیم «برفک» را از همه شبکه‌ها همزمان با سخنان روحانی از سر بگیرید. اصلاً چه معنی می‌دهد وقتی رئیس‌جمهور حرف می‌زند مردم فیلم و سریال نگاه کنند؟!
اما راه دیگری هم وجود دارد که حتی به واسطه آن می توان درصد توجه مردم به سخنان رئیس‌جمهور را هم اندازه‌گیری کرد. به این ترتیب که با توجه به سخنان ایشان سوالاتی طرح شده و از مردم پرسیده شود و در صورتی که افراد نتوانند به این سوالات پاسخ دهند جریمه‌ای برای آنها در نظر گرفته شود. این جریمه می تواند از یارانه مردم کم شود تا در دفعات بعدی چهار دانگ حواسشان به رئیس جمهور باشد!
گذشته از همه مباحثی که در بالا مطرح شد ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که یک اصل مهم در حمایت از افراد مختلف این است که ضمن این حمایت آسیبی به وجهه عمومی فرد وارد نشود. از قدیم الایام گفته اند اگر می‌خواهی  کسی را خراب کنی از او بد حمایت کن!
ارائه گزارش عملکرد دولت منتخب مردم موضوع مهمی است که همواره مورد توجه مردم قرار داشته است و کسی نمی تواند آن را انکار کند. اما در صورتی که برخی در لباس حامی دولت دست به چنین نقدهای سخیفانه و کوته فکرانه ای می زنند باید بدانند که با این دست اقدامات بیشترین آسیب را به دولت وارد خواهند کرد.
منبع : خبرگزاری دانشجو
ارسال دیدگاه