کد خبر : 524982

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ زمان : ۲:۰۰

موحدی کرمانی: مگر می‌شود با آمریکا کنار آمد

امام جمعه موقت تهران با اشاره به توافق هسته‌ای گفت: معنای توافق این نیست که دیگر فکر کنیم ما با آمریکا آشتی کرده ایم زیرا این فکر غلط است و مگر می شود با جنایت‌هایی که آمریکا کرده کنار آمد. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه های نماز […]

امام جمعه موقت تهران با اشاره به توافق هسته‌ای گفت: معنای توافق این نیست که دیگر فکر کنیم ما با آمریکا آشتی کرده ایم زیرا این فکر غلط است و مگر می شود با جنایت‌هایی که آمریکا کرده کنار آمد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به توافق هسته ای ایران با کشورهای ۱+۵ گفت: در این مذاکرات، ایران به عنوان ابرقدرت در جهان مطرح شد، منطق قوی ایران به گوش دنیا رسید و مظلومیت ایران و ظالمانه بودن تحریم ها روشن شد.

وی ادامه داد: به همگان ثابت شد که ایران دنبال سلاح هسته ای نیست و آمریکا هم فکر نکند که تعهداتی از ایران گرفته و کاری کرده که ایران نتواند سلاح هسته ای بسازد بلکه این طور نیست و دین ما اجازه چنین کاری را نمی دهد.

موحدی کرمانی با اشاره به اینکه ایران با اصرار بر رفع تحریم ها ثابت کرد که ظلم پذیر نیست و زیر بار ظلم نمی رود، ادامه داد: صبر و حوصله مردم و راهنمایی های مقام معظم رهبری نتیجه بخش بود و رعب و وحشت در دل دشمن انداخت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به مساله یمن گفت:نمی دانم نظام وهابیت در یمن چه زمانی می فهمد که کارش اشتباه است. امیدوارم که آنها بیدار شوند و دست از این جنایت ها بردارند البته وضع عراق و سوریه نیز به همین صورت متشنج است.

موحدی کرمانی با تاکید بر اینکه ساده اندیشی است اگر مردم فکر کنند که آمریکا- شیطان بزرگ- عوض شده است، گفت: دشمنی آمریکا با ما پابرجاست و همچنان دشمن اسلام است زیرا اسلام قدرت خیالی او را بر هم شکسته است.

وی تصریح کرد: آمریکا با اسلام سازش نمی کند بلکه دشمنی می کند لذا ما باید حواسمان جمع باشد. مقام معظم رهبری فرموده اند که ما نفوذ آمریکا در ایران را بسته ایم و خواهیم بست، بر همین اساس آمریکا هم می داند اگر بخواهد سلطه سیاسی خود را تجدید کند، باید از طریق سلطه فرهنگی وارد شود و فرهنگ این کشور را تغییر دهد. بنابراین آمریکا در فکر است که البته این آرزو را به گور می برد ومی خواهد حال که از در بیرون شده از دریچه وارد شود.

وی با اشاره به اینکه مساله توافق، مساله خاص خودش است و برکاتی دارد ، گفت: اما معنای توافق این نیست که دیگر فکر کنیم که ما با آمریکا آشتی کرده ایم، این فکر غلط است. آیا با جنایت هایی که آمریکا می کند و با حمایتی که از اسرائیل آدم کش دارد می توان کنار آمد. مگر می شود با فرهنگ آمریکا سازش کرد.

وی با اشاره به ۲۸ مردادماه، یادآور شد: آمریکایی ها جنایات فراوانی را در ایران انجام داده اند که قابل احصا نیست. به عنوان مثال مسافران هواپیمایی را مظلومانه می کشد و هواپیما را ساقط و به جنایتکار مدال می دهد و شاه را بر می گرداند.

وی با اشاره به حادثه اشغال ایران توسط متفقین و فرار رضاخان گفت: این موضوع به ما درس می دهد و فرا رضاخان از یک طرف را نشان می دهد و از سوی دیگر استقامت نظام جمهوری اسلامی را که همه دشمنان دست به دست هم دادند تا این انقلاب را ساقط کنند اما به خواست خدا مایوس و ناامید شدند.

موحدی کرمانی با اشاره به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی یادآور شد: مقام معظم رهبری در این دیدار به خطر اختلاف تاکید کردند و فرمودند متاسفانه مشت هایی که باید بر سر دشمن کوبانده شود، بر سر یکدیگر می کوبیم.

وی ادامه داد: مقام مظعم رهبری بر این نکته تاکید داشتند که به مقدسات اهل سنت نباید اهانت کرد و اگر کسی اهانت کرد از ما نیست و گرفتار انحراف شده است. تشیعی که در لندن سخنانی را مطرح می کند ارتباطی با شیعه ندارد، آنها عوامل آمریکا هستند و می خواهند اختلاف بین شیعه و سنی را تشدید کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: خطر مهم دیگری که مقام معظم رهبری بیان کردند این بود که آمریکا بعد از این که از این کشور اخراج شد بنا دارد برگردد و می خواهد نفوذ اقتصادی و سیاسی و فرهنگی خود را اعمال کند، اما ما جلوی این نفوذ را خواهیم گرفت. این نفوذ را بسته ایم و برای همیشه می بندیم.

وی ادامه داد: آمریکا در کشورهای اسلامی می خواهد نفوذ کند، خیال می کند با این توافق راه ورود را پیدا کرده و می تواند کارهایی را انجام دهد اما کور خوانده.

موحدی کرمانی با اشاره به توطئه های خطرناک استکبار گفت: علی رغم اینکه مردم ۸۰ درصد کشورهای اسلامی گرایش دینی دارند اما در آن کشورها رادیو و تلویزیون در جهت دینی حرکت نمی کنند، استکبار یک امپراطوری عظیم درست کرده و حقایق را تحریف می کند و مردم را گول می زند.

وی در ادامه با اشاره به سالروز ورود آزادگان به کشور گفت: این عزیزان به گردن ما بسیار حق دارند، شکنجه های فراوانی را تحمل کردند و یک قدم از مسیر حق منحرف نشدند. بخشی از پیروزی انقلاب در گروی فداکاری این آزادگان است. این افراد بر ما حجتند که بدانیم ما هم می توانیم در راه دین استقامت کنیم.

موحدی کرمانی با اشاره به فرا رسیدن روز صنعت نظامی و سالروز بزرگداشت بوعلی سینا و زکریای رازی ادامه داد: در این سالروز ارزش پزشکی و حرمت پزشکان نهفته است. سه عنصر در نظامند که رکن جامعه اند. یکی حاکم عادل، دیگری فقیه ربانی و سوم پزشک دلسوز خدمتگزار و امر پزشکی بسیار مهم است چرا که پزشکان بسیار مقام دارند و به همین نسبت نیز مسوولیت.

وی ادامه داد: پزشکان در ارایه نسخه به بیماران عجله نکنند زیرا با جان مردم نمی شود بازی کرد و اگر پزشکی اشتباه کند گناه عظیمی مرتکب شده است.

موحدی کرمانی در خطبه های اول نماز جمعه این هفته تهران با موضوع بحث در مورد «انسان» گفت: می دانیم امتیاز انسان به عقل اوست و اشرف موجودات عقل است و موجودی را خداوند شریف تر از عقل خلق نکرده است.

موحدی کرمانی ادامه داد: آدم که خلق شد، جبرئیل بر او نازل شد و عقل، دین و حیا را بر او عرضه داشت که آدم از این سه مورد، عقل را انتخاب کرد؛ بنابراین بهترین برنامه ها و عبادات توکل است یعنی عمل عقل (تدبر).

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: نمازی که در آن فکر نباشد آن نماز انسان را رشد نمی دهد و نمازی هم که معراج است باید با تفکر همراه باشد؛ بنابراین ارزش ها منحصرا در ارتباط با تفکر است و نماز و روزه خالی از تفکر ارزش بسیار کم دارد.

وی با یادآوری داستان بت شکنی حضرت ابراهیم (ع) گفت: ارزش بت شکنی بت خانه این بود که مردم را به فکر وادار کرد که بت ها حرف نمی زنند.

وی یادآور شد: انسانی که اسیر هوا باشد اگر پیشنهادی به او شود و بگویند که پست را می خواهی یا نه، می گوید بله می پذیرم برای اینکه حب دنیا بر او حاکم شده است. این مساله بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد.

وی تصریح کرد: اگر خدایی نکرده فردی دنبال پست و نمایندگی باشد به خودش اول مراجعه کند و ببینید که در دایره تفکرش عقل حضور دارد یا فقط دنبال هوای نفس است. اگر با عشق به دنیا این پست را پذیرفته باشد بداند که تا آخر عمر هر چه عمل می کند عبادت شیطان است. برای اینکه براساس خواسته نفسانی و هوای نفس آن پست را پذیرفته است.

موحدی کرمانی با طرح این سوال که چه کنیم تا گرفتار هوای نفس نشویم؟ گفت: به قدر طاقت آتش جهنم گناه کنیم. زیرا دنیا پرخطر است و جاذبه های گناه در آن زیاد است. بنابراین به قدر طاقت آتش جهنم گناه کنیم و دیگر اینکه کرامت انسانی را یادمان نرود و بدانیم که تمام ارزش انسان به واسطه این است که بنده خداست و اگر انسان گناه کند بنده شیطان است.

وی در ابتدای سخنان خود فرا رسیدن ماه ذی القعده و دهه کرامت و ولادت با سعادت علی ابن موسی الرضا(ع) و حضرت معصومه(س) را تبریک گفت.

ارسال دیدگاه