کد خبر : 531681

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۰ زمان : ۸:۰۵

مواد غذایی که نباید به کودک داد

هنگامی که کودک به سنی می‌رسد که می‌تواند به علاوه شیر مادر غذاهای جامد را نیز مصرف کند، والدین باید در انتخاب برخی مواد غذایی و خوراندن آنها به کودک بخصوص کودکان زیر ۱ سال اجتناب کنند. با هم مرور می‌کنیم مواد غذایی که نباید به کودک داد. انواع توت‌ها و مرکبات از این دسته […]

کودک مواد غذایی که نباید به کودک داد

هنگامی که کودک به سنی می‌رسد که می‌تواند به علاوه شیر مادر غذاهای جامد را نیز مصرف کند، والدین باید در انتخاب برخی مواد غذایی و خوراندن آنها به کودک بخصوص کودکان زیر ۱ سال اجتناب کنند. با هم مرور می‌کنیم مواد غذایی که نباید به کودک داد.

انواع توت‌ها و مرکبات از این دسته خوراکی‌ها هستند. توت‌ها حاوی پروتئینی هستند که برای کودکان بخصوص کودکان نوپا هضم آن سخت است.

میوه‌های خانواده مرکبات نیز می‌تواند برای معده کودک مضر باشد. البته بعد از یک سالگی مرکبات میان وعده‌های مناسبی برای کودک هستند.
غذاهای بی مزه و این باور که دادن آنها به کودک ساده و بی ضرر است، یک تصور اشتباه است. کودکان به آرامی باید به طعم دهنده‌های مختلف عادت کنند.
شیر گاو و شیر سویا از جمله خوراکی‌هایی هستند که پروتئین آنها قابل هضم برای کودک نیست. سفیده تخم مرغ اگرچه منبع بزرگی از پروتئین است اما بسیار می‌تواند برای کودک آلرژی زا باشد. زرده تخم مرغ اما آلرژی زا نیست.
عسل، محصولات غذایی خام یا نیم پز، غلات تصفیه شده سفید، و غذاهای چسبناک از دیگر موادی هستند که خوراندن آنها به کودکان نوپا به هیچ وجه درست نیست.

منبع : سایت سلامانه
ارسال دیدگاه