کد خبر : 525387

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷ زمان : ۱۰:۰۰

مهد کودک تلویزیونی راه اندازی میشود

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، دکتر حبیب الله مسعوی فرید در مورد اقداماتی که برای جذب کودکان به مهدهای کودک از سوی سازمان بهزیستی انجام شده اشاره کرد و افزود: یکی از این اقدامات اعطای یک وعده غذای گرم به کودکان روستا مهدها و مهدهای حاشیه ای است که بدین منظور ۵۰ میلیارد […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، دکتر حبیب الله مسعوی فرید در مورد اقداماتی که برای جذب کودکان به مهدهای کودک از سوی سازمان بهزیستی انجام شده اشاره کرد و افزود: یکی از این اقدامات اعطای یک وعده غذای گرم به کودکان روستا مهدها و مهدهای حاشیه ای است که بدین منظور ۵۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.
وی گفت: این موضوع باعث می شود کودکانی که بدلیل مشکلات اقتصادی و ناتوانی خانواده ها امکان حضور در مهد را ندارند بتوانند از این خدمات بهره مند شوند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد خانواده های دهک های پایین به دلیل مشکلات کودکانشان را به مهد کودک نمی فرستند، گفت: برای جبران این کاستی نیز برنامه ای در نظر گرفته ایم که بزودی اجرایی خواهیم کرد.
وی به راه اندازی مهدتلویزیونی اشاره کرد و گفت: مهد تلویزیونی ویژه آن دسته ای والدینی است که نه توان و نه وقت و نه امکان بردن فرزند خود به مهد را ندارند و ما این امکان را برای آنها فراهم می کنیم که در خانه از بخشی از خدماتی که در مهدهای کودک ارائه می شود با تماشای تلویزیون بهره مند شوند.
به گفته فرید، بدین منظور با شبکه های مختلف جلساتی برگزار کرده ایم و بزودی از طریق یکی از شبکه ها یک الی دو ساعت در روز، با حضور ۸ الی ۱۰ کودک و مربی مانند مهد کودک شبیه سازی می شود و برنامه های مهد به خانواده های درمنزل ارائه می شود.
معاون سازمان بهزیستی اظهار داشت:مادران میتوانند با این روش بدون پرداخت شهریه مهد کودک فقط با خرید کتاب های معرفی شده فضای شبیه مهد را برای کودکان خود فراهم کنند البته این برنامه جای ارتباط با کودکان مهد را نمی گیرد اما باز هم برای کودکان و همچنین والدین آنها مفید است.
منبع : پایگاه خبری اطلاع‌رسانی شفاآنلاین
ارسال دیدگاه