کد خبر : 525871

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵ زمان : ۴:۰۰

منشأ سارس کشف شد

بعضی از چینی‌ها و کره‌ای‌ها معتقدند که می‌توان هر حیوان جنبنده‌ای را خورد و بدین ترتیب راه‌های متنوعی برای پخت هر گونه حیوان و حشره یافته‌اند. به ویژه ساکنان جنوب چین که علاقه زیادی به خوردن حیوانات وحشی مانند گربه، مار، لاک پشت، سگ و آفتاب‌پرست دارند. برای گوشت این حیوانات حاضرند پرداخت مبالغ زیادی […]

بعضی از چینی‌ها و کره‌ای‌ها معتقدند که می‌توان هر حیوان جنبنده‌ای را خورد و بدین ترتیب راه‌های متنوعی برای پخت هر گونه حیوان و حشره یافته‌اند. به ویژه ساکنان جنوب چین که علاقه زیادی به خوردن حیوانات وحشی مانند گربه، مار، لاک پشت، سگ و آفتاب‌پرست دارند. برای گوشت این حیوانات حاضرند پرداخت مبالغ زیادی را متحمل شوند. ولی به تازگی دانشمندان و محققان با مشاهده ۱ مرد ۳۲ ساله مشکوک به سارس در جنوب چین به این نتیجه رسیده‌اند که خوردن حیوانات وحشی به ویژه نوعی گربه به نام زباد سبب پدید آمدن بیماری سارس می‌شود. حال دولت چین قصد دارد ده‌ها ۱۰۰۰ گربه را که در بازارهای مواد غذایی به فروش می‌رسند، بکشد و با خرید و فروش این حیوانات مبارزه کند.

سازمان بهداشت جهانی می‌گوید: «طبق بررسی و مطالعات گسترده، احتمال انتقال ویروس سارس از حیوانات به انسان وجود دارد.»

بیماری سارس در سال گذشته سبب مرگ بیش از ۸۰۰ نفر در سراسر جهان شد. گرچه عده‌ای می‌گویند که این بیماری مانند بیماری ایدز در آزمایشگاه‌های دولت‌های قدرتمند برای از بین بردن مردم دنیا شکل می‌گیرد.

ارسال دیدگاه