کد خبر : 84476

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ زمان : ۷:۰۰

ملت ایران اجازه بازرسی از مراکز نظامی را نخواهدداد

اینکه اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید ما پس از توافق هسته ای بازرسی های بی نظیر از مراکز نظامی ایران خواهیم داشت، باید بدانند که اگربخواهند قدم در محیط های نظامی ما بگذارند، ملت ایران پای آنها را خواهد شکست. حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی شامگاه شنبه درجمع نمازگزاران در مسجد جامع رجایی […]

اینکه اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید ما پس از توافق هسته ای بازرسی های بی نظیر از مراکز نظامی ایران خواهیم داشت، باید بدانند که اگربخواهند قدم در محیط های نظامی ما بگذارند، ملت ایران پای آنها را خواهد شکست.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی شامگاه شنبه درجمع نمازگزاران در مسجد جامع رجایی شهرکرج افزود: اعضای این تیم اگر ذره ای تحقیر در مذاکرات احساس کردند، میز مذاکره را ترک کنند.

وی تاکید کرد: مردم انقلابی ایران، قدم کسانی که به محیط مراکز نظامی کشورمان ورود کنند، خواهند شکست، زیرا این ملت عاشورایی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان اسلام ، امروز ایران را مظهر خیزش در جهان می دانند، گفت: آنها با هر ترفند وابزاری درصدد خاموش کردن نور اسلام و انقلاب اسلامی هستند.

وی با تبریک سالروز بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص ) اظهار داشت: همانطور که امروز مقام معظم رهبری در سخنان خود در جمع مسوولان کشور و سفرای کشورهای خارجی فرمود، بعثت پیامبر (ص ) خیزش عظیم در مقابل جاهلیت بود.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: کسی مفهوم بعثت را می فهمد که ضد بعثت را درک کرده باشد که از نگاه قرآن کریم ، گمراهی آشکار و جاهلیت از عوامل ضد بعثت هستند.

حجت الاسلام خاتمی بیان کرد: جاهلیت مربوط به یک مقطع زمانی یا دوران پیامبر (ص ) مربوط نمی شود و از نگاه قرآن ، جاهلیت یک فرهنگ است.

عضو مجلس خبرگان افزود: کسانی که از وجود خداوند غفلت کنند در واقع جاهل هستند ، بنابراین درنظام جمهوری اسلامی، همه باید به لطف خداوند امیدوار باشیم و از تهدیدهای دشمنان نهراسیم.

وی اظهار داشت: دو عنصر صبر و تقوا مهم ترین عامل برای پیروزی در مقابل دشمنان است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تهدیدهای سران کاخ سفید مبنی بر اینکه تمام گزینه ها از جمله گزینه نظامی روی میزاست، گفت: ما باید در تمام شرایط به لطف خداوند امیدوار باشیم، زیرا درسال های اولیه انقلاب اسلامی، جهانیان شاهد رویداد بزرگی در طبس بودند.

خاتمی با اشاره به حادثه طبس در سال ۵۸ اظهار داشت: کاخ سفید به اعتراف کارتر رییس جمهوری وقت آمریکا، شش ماه برای آزادی گروگان ها درایران از طریق نظامی برنامه ریزی کرده بود.

وی ادامه داد: خداوند در حالی هواپیماها و بالگردهای مهاجم آمریکایی را در گرداب کویر گرفتار کرد که هیچ کس از مسوولان کشورمان از این تهاجم خبر نداشتند.

امام جمعه موقت تهران افزود: بنابراین ما باید با رعایت اصول دینی و ارزش های اسلامی به لطف خداوند امیدوار باشیم و در لاین صورت دشمنان راه به جایی نخواهند برد.

وی با اشاره به تهاجم گسترده فرهنگی علیه کشورمان از سوی غرب، گفت: ترویج فرهنگ ابتذال و بدحجابی در واقع از مصادیق فرهنگ جاهلیت است و باید خانواده ها به ویژه بانوان در برابر این ترفند دشمنان، هوشیارانه عمل کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ملت قهرمان ایران در هشت سال دفاع مقدس ، گزینه نظامی دشمنان را بخوبی پاسخ داد، افزود: آنچه امروز باید مورد توجه همگان قرار گیرد مقابله با تهاجم فرهنگی است.

وی تاکید کرد: باید فرهنگ معنویت را تقویت و از فرهنگ ابتذال وهرزگی دوری گزید تا دشمنان نتوانند به اهداف شوم خود دست یابند.

خاتمی از ماهواره به عنوان ابزار تهاجم فرهنگی برای بمباران اخلاق و ارزش های دینی یاد کرد و گفت: امروز این تهاجم با هزینه گزاف توسط صهیونیست ها و وهابی ها در منطقه فراگیر شده است.

وی ، ترویج خشونت به بهانه آزادی را از برنامه های ماهواره ای دشمن نام برد و افزود: دشمنان با این تهاجم خود می خواهند ما را خسته کنند تا از اهداف و آرمان های والای خود دست بکشیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به برخی توطئه های دشمنان علیه کشورمان گفت: سال گذشته در زمان بررسی طرح عفاف و حجاب در مجلس، برخی عوامل بیگانه با نام نهاد مقدس بسیج به اسیدپاشی علیه بانوان دراصفهان پرداختند.

وی اظهار داشت: برخی مروجان بی بندوباری و فرهنگ ابتذال در واقع هدفمند در جامعه فعالیت می کنند که باید هوشیار بود.

امام جمعه موقت تهران یکی از ویژگی های فرهنگ جاهلیت عصر کنونی را جابجایی ارزش ها و ضد ارزش ها دانست و گفت: براین اساس برخی به دنبال جایگزینی ناسیونالیسم و ملی گرایی با خدامحوری و خداباوری در جامعه اسلامی هستند.

وی تاکید کرد: براساس تعالیم قرآنی ، مسلمانان امت واحده هستند و باید از حقوق مظلومان در برابرظالمان حمایت کنند.

امام جمعه موقت تهران گفت: نباید در برابر ظلم ها و ستم هایی که به مردم مظلوم یمن ، عراق ، فلسطین ، سوریه و دیگر کشورهای اسلامی می شود، سکوت کرد.

حجت الاسلام خاتمی افزود: شهادت بیش از چهار هزار انسان بی گناه از جمله کودکان و زنان در یمن توسط عوامل استکبار جهانی در منطقه از مصادیق ظلم به مسلمانان است.

وی اظهار داشت: براین اساس همه ما در برابرمسلمانان مظلوم وظیفه حمایت داریم.

امام جمعه موقت تهران با تاکید براین نکته که دشمنان درصدد نابودی نظام اسلامی هستند، گفت: به یاری خداوند آنها آرزویشان را به گورخواهند برد.

ارسال دیدگاه