کد خبر : 523999

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ زمان : ۱۴:۰۰

معاون‌ سیاسی سپاه : باید همچنان بی‌اعتمادی‌ به آمریکا را حفظ کنیم

معاون سیاسی سپاه با اشاره به تهدیدات نظامی سران آمریکایی گفت: ما باید این تهدید آشکار را با واکنش به موقع و اعلام شکایت و انتقال موضوع به محافل بین‌المللی دنبال کنیم. به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار رسول سنایی‌راد با اشاره به موضوع تهدیدات دولتمردان آمریکایی علیه ایران اظهار داشت: بخشی از این […]

معاون سیاسی سپاه با اشاره به تهدیدات نظامی سران آمریکایی گفت: ما باید این تهدید آشکار را با واکنش به موقع و اعلام شکایت و انتقال موضوع به محافل بین‌المللی دنبال کنیم.
به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار رسول سنایی‌راد با اشاره به موضوع تهدیدات دولتمردان آمریکایی علیه ایران اظهار داشت: بخشی از این تهدیدات را باید نوعی رجزخوانی بعد از یک توافق که هنوز نهایی نشده، دانست.
وی افزود: آمریکایی‌ها برای متقاعد کردن افراطیون داخلی خود این کار را انجام می‌دهند و تاحدودی معمول است که در برخی از توافقات رجزخوانی‌هایی صورت دهند تا اعلام کنند برنده و پیروز میدان نبرد دیپلماتیک بوده‌اند اما بخشی دیگر از آن ناشی از خصلت و ذات استکباری آمریکایی‌ها است که این خود موید بی‌اعتمادی منطقی نظام به آنها به حساب می‌آید و در واقع ماهیت استکباری و زورگویانه آمریکایی‌ها را نشان می‌دهد.
معاون سیاسی سپاه همچنین تصریح کرد: بخش دیگری از این سخنان برای پاسخ متحدان منطقه‌ای آنها از جمله رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای وابسته عربی است. اما واقعیت این است که از طرف دیگر این ماهیت برملا شده هشداری به ما می‌دهد که باید در نوع نگاه و ارزیابی‌مان نسبت به آمریکایی‌ها و ادامه خصلت دشمنی آنها با ما، مواظبت‌هایی داشته باشیم.
سنایی‌راد ادامه داد: اینکه آنها سر میز مذاکره نشسته‌اند و از توافق صحبت کردند اما همچنان اسلحه را هم به سمت ما گرفتند،این پیام را به ما منتقل می‌کند که باید همچنان بی‌اعتمادی‌مان را به آمریکایی‌ها حفظ کنیم و آمادگی‌های خودمان را داشته باشیم. ما باید این تهدید آشکار را با واکنش به موقع و اعلام شکایت و انتقال موضوع به محافل بین‌المللی دنبال کنیم.
وی خاطرنشان کرد: شاید بخشی از این موضوع بعد از فضای مذاکرات و توافق روی برجام نوعی رجزخوانی برای افکار عمومی داخلی و طیف افراطیون خودشان باشد و بگویند اصل ماجرا تغییر نکرده و ما همه گزینه‌ها را برای خود حفظ کرده‌ایم اما واقعیت این است که رفتار بدون منطق و ضوابط‌گریز آمریکایی‌ها را نیز نشان می‌دهد که باید محافل بین‌المللی مثل سازمان ملل در جریان این رفتار قرار بگیرند.
ارسال دیدگاه