کد خبر : 524682

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۵ زمان : ۲۰:۰۰

مصباح یزدی: بعضی ها به محض این که به قدرت می‌رسند نفرات قبل از خود را مقصر می‌دانند؛ این یعنی بی بصیرتی

رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: در جهان، رهبری به سادگی امام(ره) با ملت خود سخن نگفته؛ اما آنقدر از سخنان واضح و روشن ایشان از سوی برخی خواص تفسیر به رأی شد که ایشان فرمودند نمی دانم که دیگر چگونه سخن بگویم که دیگر از سخن من تفسیر به رأی نکنند. به گزارش […]

رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: در جهان، رهبری به سادگی امام(ره) با ملت خود سخن نگفته؛ اما آنقدر از سخنان واضح و روشن ایشان از سوی برخی خواص تفسیر به رأی شد که ایشان فرمودند نمی دانم که دیگر چگونه سخن بگویم که دیگر از سخن من تفسیر به رأی نکنند.
به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، آیت الله مصباح یزدی، رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) امشب ۲۴ مرداد در جمع دانشجویان شرکت کننده در طرح  خط امام ویژه مسؤولان بسیج دانشجویی در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه فردوسی مشهد به بررسی تاریخ ۳۶ ساله انقلاب و اتفاقات به وجود آمده در این دوران و عبرت های پس از آن پرداخت.
وی معمار سیاست در انقلاب را رهبر معظم انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: بصیرت به شما کمک می‌کند تا معمار سیاست انقلاب را که از طرف خداوند و به نیابت از امام معصوم است به خوبی بشناسید.
آیت الله مصباح یزدی خاطر نشان کرد: در انقلاب برخی بزرگان و صاحبان مقام‌های دینی و غیر دینی تا حدی تزلزل پیدا کردند که امام خمینی(ره) در زمان حیات خود مجبور شد یکی از آنان را عزل کند زیرا اطاعت از رهبری در میان خواص ما به خوبی جا نیفتاده است.
وی با انتقاد از کسانی که حرف ولی و رهبر خود را به تفسیر به رأی می‌کنند، اظهار کرد: در جهان، رهبری به سادگی امام(ره) با ملت خود سخن نگفته؛ اما آنقدر از سخنان واضح و روشن ایشان از سوی برخی خواص تفسیر به رأی شد که ایشان فرمودند نمی دانم که دیگر چگونه سخن بگویم که دیگر از سخن من تفسیر به رأی نکنند.
رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان این که معرفت، تقوا و بصیرت سه ضلع مثلثی هستند که ما را در شناخت مسیر خداوند کمک می‌کنند، گفت: گاهی می‌بینیم برخی دارای معرفت و شناخت خوب نسبت به مسائل هستند و در زندگی افراد باتقوایی محسوب می‌شوند؛ اما در زندگی خطاهای عجیبی انجام می‌دهند.
وی با بیان این که مبدأ سکولاریسم بر مبنای جدا کردن دین از سیاست است، بیان داشت: سکولاریسم معتقد است مردم باید در انتخابات سرنوشت خود را برگزینند؛ اما حکومت حق ندارد به آنان نحوه چگونه زندگی کردن را تذکر بدهد و آنان هر گونه بخواهند می‌توانند زندگی کنند.
نماینده خبرگان رهبری با بیان این که اگر می‌خواهید در حوادث گم نشوید با بصیرت با حوادث برخورد کنید، افزود: برخی به محض این که به قدرت می‌رسند نفرات قبل از خود را مقصر می‌دانند و این نشان از بی بصیرتی و کمبود ایمان آنان است؛ اما در مقابل بزرگان دین ما می‌داند که براساس ظرفیت هر فرد تا چه اندازه وی را حمایت کند.
براساس این گزارش، در این دوره ۴۵۰ نفر از مسؤولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور حضور دارند و حسن رحیم پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، حسن عباسی، رییس اندیشکده یقین، حجت الاسلام پناهیان، سید نظام‌الدین موسوی مدیر عامل خبرگزاری فارس، محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم در این دوره به سخنرانی خواهند پرداخت.
بخش اعظم دوره به شکل کارگاهی و در جهت مهارت افزایی برگزار خواهد شد و از سرفصل‌های مطرح در این دوره می‌توان به «بررسی اندیشه حضرت امام»، «انقلاب اسلامی در هندسه قدرت جهانی»، «بررسی مبانی فرهنگی و سیاسی دولت»، «بررسی مبانی اقتصاد مقاومتی» و «بررسی گفتمان سیاسی مجالس بعد از انقلاب اسلامی» اشاره کرد.

منبع : سایت تحلیلی خبری عصر ایران
ارسال دیدگاه