کد خبر : 523040

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ زمان : ۸:۰۰

مشکل تکرار ادرار و اقدامات مؤثر برای غلبه بر آن

تکرار ادرار در اثر تحریک پذیر بودن عضلات مثانه ایجاد می‌شود. در حالتی که این مشکل شدید می‌شود، رفتن به دست‌شویی و هر نیم ساعت یک مرتبه می‌رسد. اگر دچار این مشکل هستید ابتدا لازم است که برای دادن آزمایش ادرار و بررسی دقیق آن به پزشک مراجعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که عفونت […]

تکرار ادرار در اثر تحریک پذیر بودن عضلات مثانه ایجاد می‌شود. در حالتی که این مشکل شدید می‌شود، رفتن به دست‌شویی و هر نیم ساعت یک مرتبه می‌رسد.

اگر دچار این مشکل هستید ابتدا لازم است که برای دادن آزمایش ادرار و بررسی دقیق آن به پزشک مراجعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که عفونت در بین نیست. اگر تست ادرار مشکل را نشان ندهد ممکن است پزشک شما صلاح بداند که سونوگرافی انجام دهید تا مشخص شود که آیا تخلیه مثانه کامل صورت می‌گیرد یا خیر. در صورت ابتلا به مشکل تکرار ادرار، اقدامات زیر را به کار بود. مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین و الکل را به حداقل برسانید مثل: چای، قهوه و نوشابه، چرا که آنها مثانه را تحریک می‌کنند. با این حال لازم است که حتماً ۱ و نیم لیتر مایعات در طول روز بنوشید. هرگز مصرف مایعات را کاهش ندهید، چون ممکن است دچار عفونت مثانه شوید. به تدریج فواصل رفتن به دستشویی را افزایش دهید و فکرتان را روی تخلیه مثانه‌تان متمرکز نکنید. تکنیک‌هایی را فرا بگیرید که به افزایش کنترل پیدا کردن روی مثانه کمک می‌کنند. این‌گونه اقدامات، تحریک‌پذیری عضلات و اعصاب مثانه را کمتر می‌کنند. دارو درمانی در برخی از موارد مؤثر واقع می‌شود، ولی در آغاز عوارض جانبی مثل خشکی دهان و حالت خواب‌آلودگی رخ می‌دهند.

آخرین راه چاره: بسیاری از وسایل برقی می‌تواند به کنترل تخلیه مثانه کمک کند. در نهایت بعنوان آخرین راه چاره می‌تواند عمل جراحی مثانه را در نظر بگیرید. اگر چه متأسفانه میزان موفقیت بالایی در این گونه اعمال جراحی مشاهده نشده است.

ارسال دیدگاه