کد خبر : 437964

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ زمان : ۷:۰۰

مشکل آب نخوردن کودکان

بیشتر کودکان و نوجوانان به اندازه لازم مایعات و به خصوص آب نمی‌نوشند. می‌گویند ۱ چهارم کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۹ سال آمریکایی در طول روز اصلاً آب نمی‌خورند. محققان در دانشگاه هاروارد پژوهشی را انجام دادند تا مقدار مصرف نوشیدنی‌های قندی را در مدرسه‌ها بسنجند و کودکان و نوجوانان را تشویق کنند که […]

بیشتر کودکان و نوجوانان به اندازه لازم مایعات و به خصوص آب نمی‌نوشند.

می‌گویند ۱ چهارم کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۹ سال آمریکایی در طول روز اصلاً آب نمی‌خورند.

محققان در دانشگاه هاروارد پژوهشی را انجام دادند تا مقدار مصرف نوشیدنی‌های قندی را در مدرسه‌ها بسنجند و کودکان و نوجوانان را تشویق کنند که آب بنوشند. آنها در این بین متوجه شدند که کودکان و نوجوانان آن‌قدر که لازم است مایعات نمی‌نوشند. بنابراین به سراغ نتایج پژوهشی رفتند که درباره سلامت و تغذیه کودکان و نوجوانان بود و در آن مواد شیمیایی موجود در ادرار همه ثبت شده بود.

نتیجه‌های تست ادرار نشان داد: چه کسانی به اندازه لازم آب می‌نوشند و چه کسانی دچار کم آبی هستند.

پژوهشگران دانشگاه هاروارد به این نتیجه رسیدند که از بین هزاران دانش‌آموزی که بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ آزمایش ادرار داده بودند، بیشتر از نصف آنها، دچار کم آبی بودند.

یکی از پژوهشگران دانشگاه هاروارد گفت: «ما نمی‌گوییم که بدن بچه‌ها به شکل خطرناک دچار کم آبی است و باید به بیمارستان بروند؛ ولی حتی کم آبی اندک هم می‌تواند روی میزان خستگی کودکان و نوجوانان، خلق و خوی آنها و همچنین قدرت یادگیری آنها اثر بگذارد.»

کودکان و نوجوانان بر اساس سن، جثه، و جنسیت باید روزانه ۱ تا ۳ لیتر آب بنوشند، همچنین پسرها بیشتر از دخترها به آب نیاز دارند.

ارسال دیدگاه