کد خبر : 31112

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ زمان : ۷:۰۰

مشاوره / دوست دارم لباس پسرانه بپوشم

سؤال : دوست دارم لباس های پسرانه عجیب و غریب بپوشم. سومین فرزند یک خانواده آبرومندم. خواهرانم ازدواج کرده اند و برادری ندارم. چون دوست دارم آزاد باشم و هر کاری که دلم می‌خواهد انجام دهم. آرزو دارم پسر باشم. مدام به والدینم اعتراض می‌کنم که چرا مرا پسر به دنیا نیاورده اند. آنها می‌گویند […]

سؤال :

دوست دارم لباس های پسرانه عجیب و غریب بپوشم. سومین فرزند یک خانواده آبرومندم. خواهرانم ازدواج کرده اند و برادری ندارم. چون دوست دارم آزاد باشم و هر کاری که دلم می‌خواهد انجام دهم. آرزو دارم پسر باشم. مدام به والدینم اعتراض می‌کنم که چرا مرا پسر به دنیا نیاورده اند. آنها می‌گویند این مشیت الهی است و نباید ناشکری کرد. وقتی پسرها را در خیابان می‌بینم که آزادانه لباس می‌پوشند و تا هر ساعتی که مایلند به تفریح و سرگرمی در بیرون از خانه می‌پردازند، غمگین می‌شوم. البته ناگفته نماند که من نمازم را سر وقت می‌خوانم و بیشتر وقت‌ها ساده لباس می‌پوشم. همه می‌گویند زیبا هستی چرا با پوشیدن لباس‌های نامناسب می‌خواهی ظاهرت را عوض کنی؟ و من جواب می‌دهم که زیبا نیستم و شما می‌خواهید مرا فریب دهید. نمی‌دانم چگونه احساسات واقعی‌ام را نشان دهم. خانواده ام می‌گویند اگر دختر خوبی باشی و باوقار لباس بپوشی هرچه دلت بخواهد برایت می‌خریم، اما آنها را ناراحت می‌کنم و نمی‌دانم چگونه تمایل به پسربودن را در خودم از بین ببرم.

س.م ۲۰ ساله از تهران

 

جواب :

آرزوی به جای دیگران بودن ناشی از خودباوری ضعیف و نداشتن اعتماد به نفس است که وجود چنین احساسی به نوبه خود به دلیل عدم درک و شناخت درست از موقعیت و جایگاه فردی و اجتماعی و خانوادگی و جنسی مربوطه است. اگر این شناخت و درک وجود داشته باشد، می‌توانید انسانهای تکامل یافته را از همین پایگاه و همین سطح که در آن قرار دارید، به خوبی الگو و سرمشق قرار دهید. اما اگر به طبقه اجتماعی، گروه جنسی و افراد همسان خود پشت کنید، اولاً این پایگاه را از دست می‌دهید، ثانیاً در پایگاه جدید جایگاهی برای ماندن ندارید و ثالثاً به عنصر تخریب کننده پایگاه ذاتی خود تبدیل می‌شوید و در نهایت به موجودی سردرگم و بدون اتکاء مبدل می‌گردید.

با این توضیحات، کافی است نقاط قوت و توانایی ها و استعدادهای گروه خودتان را با دقت نظر و بدون پیش داوری مرور کنید. در آنجا همه فرصت‌ها فراهم است و تنها نیازمند برنامه و تحرک مناسب هستید تا تمام تمایلات و خواسته ها به شکلی درست و سازنده جریان پیدا کنند. به ویژه اینکه حمایت و پشتیبانی گروه و خانواده را همواره در پی خواهیدداشت.

ارسال دیدگاه