کد خبر : 529369

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ زمان : ۱۸:۰۰

مرگ ۱۸ نفر بر اثر سرمازدگی

پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: از کل تلفات سرمازدگی در سال گذشته ۱۷ نفر مرد و یک نفر زن بوده‌است. این آمار در سال ۱۳۹۲ در کشور ۲۱ نفر بوده که در سال گذشته به ۱۸ نفر کاهش یافته است. یادآور می‌شود هر ساله در فصل پایانی سال، کارتن خواب‌ها و بی خانمان‌هایی که در […]

پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: از کل تلفات سرمازدگی در سال گذشته ۱۷ نفر مرد و یک نفر زن بوده‌است. این آمار در سال ۱۳۹۲ در کشور ۲۱ نفر بوده که در سال گذشته به ۱۸ نفر کاهش یافته است.
یادآور می‌شود هر ساله در فصل پایانی سال، کارتن خواب‌ها و بی خانمان‌هایی که در معرض سرمای شدید قرار می‌گیرند، دچار سرمازدگی و در برخی موارد با مرگ مواجه می‌شوند که نظایر آن در سال‌های گذشته به سازمان پزشکی قانونی ارجاع شده است.
برای پیشگیری از بروز سرمازدگی کارتن خواب‌ها، که اغلب شامل افراد معتاد یا بیماران روانی مزمن هستند، نهادهای اجتماعی و حمایتی نظیر شهرداری و بهزیستی با پیش بینی امکانات و اقامتگاه‌های شبانه، از بروز چنین حوادثی جلوگیری می‌کنند.
شهروندان تهرانی در صورت مشاهده کارتن خواب‌ها در اطراف محل زندگی خود، برای پیشگیری از سرمازدگی و مرگ این افراد، می‌توانند با شماره‌های ۱۳۷ (شهرداری) و ۱۲۳ (اورژانس اجتماعی بهزیستی) تماس حاصل نمایند و مراتب را به شهرداری یا بهزیستی اعلام کنند.

n00461730 b مرگ ۱۸ نفر بر اثر سرمازدگی

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه