کد خبر : 2565

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۳۰ زمان : ۷:۰۰

مرگ ۱۳ زن با جوراب نایلونی

به گزارش تازه‌های جهان و به نقل از سرویس حوادث جام نیوز به نقل از ایران، قربانیان وی که پلیس ماساچوست امریکا توانسته بود آنها را شناسایی کند ۱۳ زن در سنین مختلف بودند. او به عنوان قاتل سریالی بوستون و ماساچوست در سال ۱۹۶۰ میلادی مدت‌ها تیتر یک روزنامه‌ها شده بود و به قاتل […]

به گزارش تازه‌های جهان و به نقل از سرویس حوادث جام نیوز به نقل از ایران، قربانیان وی که پلیس ماساچوست امریکا توانسته بود آنها را شناسایی کند ۱۳ زن در سنین مختلف بودند. او به عنوان قاتل سریالی بوستون و ماساچوست در سال ۱۹۶۰ میلادی مدت‌ها تیتر یک روزنامه‌ها شده بود و به قاتل جوراب نایلونی معروف بود.
به گفته پلیس او به بیش از هزار زن تعرض کرده و ۱۳ زن را نیز به قتل رسانده است.

 

کودکی و نوجوانی

دسالوو در ۳ سپتامبر ۱۹۳۱ میلادی در بوستون ماساچوست به دنیا آمد. پدر وی مردی الکلی و خشن بود که همواره مادر او را آزار می‌رساند. او از همان دوره کودکی شکنجه حیوانات خانگی و سرقت از مغازه‌ها را شروع کرده بود.
دسالوو در نوجوانی به خاطر سرقت‌هایش چند بار راهی زندان شد و در آنجا نیز از هم‌سلولی‌های خود آموزش‌های بدتری دید. در دوره نوجوانی او جزو هنگ سواره نظام و زره‌پوش امریکا شد اما به دلیل رفتارهای نادرستش بارها توبیخش کردند.

 

جنایت هولناک

بین ۱۴ ژوئن ۱۹۶۲ تا ۴ ژانویه ۱۹۶۴ میلادی دسالوو قربانیان خود را که ۱۹ تا ۸۵ سال داشتند در حملات جداگانه‌ای به قتل رساند. تمامی قتل‌ها در منطقه بوستون صورت می‌گرفت و بیشتر قربانیان وی در آپارتمان‌هایشان پس از آزار و اذیت و شکنجه به قتل می‌رسیدند. تنها پیرترین قربانی وی از ترس حملات و حمله قلبی جان سپرده بود و زنان همگی قبل از مرگ بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند. اطلاعات پلیس نشان می‌داد که قاتل به زور وارد خانه قربانیان نشده و آنها خود در را به روی او گشوده‌اند.
یکی از زنان که مورد حمله دسالوو قرار گرفته پس از آزار و اذیت از دست او گریخته و به پلیس عنوان کرده قاتل پس از حمله ناگهان به خود آمده و از او عذرخواهی کرده و گریخته است.

 

بازداشت و هیپنوتیزم

مأموران پلیس با شواهد به دست آمده دسالوو را بازداشت کردند و او به جنایات خود اعتراف کرد. این قاتل «جوراب نایلونی» زمانی لب به سخن گشود که تحت هیپنوتیزم قرار گرفت. پس از اعتراف او تناقضاتی وجود داشت اما قاتل به دلیل جرایم جنسی و سرقت در زندان باقی ماند تا تحقیقات دقیق‌تری برای کشف قتل‌های وی انجام شود. در سال ۱۹۶۷ میلادی دسالوو به حبس ابد محکوم شد و سرانجام نتیجه آزمایش‌های «دی‌ان‌ای» این موضوع را تأیید کرد که وی همه قتل‌ها را انجام داده است. او هنگام گذراندن محکومیت خود در همان سال از بیمارستان فرار کرد.

 

فرار و مرگ

در سال ۱۹۶۷ میلادی دسالوو از بیمارستان بریج واتر همراه دو زندانی دیگر فرار کرد. پس از فرار با وکیل خود در لین ماساچوست ملاقات کرد و راجع به پرونده‌اش سخن گفت. پس از تعقیب و گریز پلیس، دسالوو با شدیدترین شرایط امنیتی دوباره دستگیر و راهی زندان شد. او هنگام گذراندن دوران محکومیت خود به برخی از قتل‌ها و جنایاتش اعتراف کرد و پرده از اسرار مرموز جنایاتش برداشت. در سال ۱۹۷۳ میلادی شش سال بعد دسالوو در پی درگیری با دو زندانی به نام‌های «رابرت ویلسون» و «وینتر هیل گانگ» با ضربات چاقو در زندان به قتل رسید و پرونده این جنایتکار بسته شد.
پس از مرگ وی و شواهد و نتایج به‌دست آمده از آزمایش‌های «دی‌ان‌ای»، همه زنانی که توسط جانی جوراب نایلونی به قتل رسیده بودند شناسایی شدند.

ارسال دیدگاه