کد خبر : 525432

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷ زمان : ۲۰:۰۰

مرگ عجیب ۲ برادر عربستانی در یک روز

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، دو برادر عربستانی که در یک روز کمر به کشتن مردم عراق و یمن بسته بودند، خود قربانی تفکرات تکفیری و سیاست های جنگ افروزانه حاکمان ریاض شدند. سایت شبکه سعودی العربیه نوشت: این دو برادر که زاهر و ناصر نام داشتند روز جمعه گذشته کشته شدند؛ اولی […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، دو برادر عربستانی که در یک روز کمر به کشتن مردم عراق و یمن بسته بودند، خود قربانی تفکرات تکفیری و سیاست های جنگ افروزانه حاکمان ریاض شدند.
سایت شبکه سعودی العربیه نوشت: این دو برادر که زاهر و ناصر نام داشتند روز جمعه گذشته کشته شدند؛ اولی با داعش همکاری می کرد و در عملیات انتحاری خودش را از بین برد و دومی در همان روز هنگام انجام ماموریت در مرزهای عربستان با یمن بر اثر سقوط هواپیمای آپاچی کشته شد.
برادر این دو فرد مقتول، در گفت و گو با نشریه سعودی الحیاه گفت: ناصر یک فرزند دختر و همسری باردار از خود به جا گذاشت که زایمانش نزدیک است و زاهر بعد از گرفتن دیپلم پرستاری در استان الوجه در منطقه تبوک در شمال عربستان مشغول کار شد و با دخترعموی خود ازدواج کرد. بعد از یک سال قطع رابطه با خانواده، همسر خود را طلاق داد و دو سال است که از عربستان رفته و بعدا متوجه شدیم که به داعش پیوسته است.
عربستان پس از تونس، بزرگ ترین صادر کننده تروریست به مناطق بحرانی عراق و سوریه است و از سوی دیگر با تجاوز نظامی به کشور همسایه خود یمن باعث شد خانواده های عربستانی بیش از پیش با پدیده جنگ و فقدان فرزندان دست به گریبان شوند، در حالی که پیوسته این پرسش از ذهنشان می گذرد که چرا باید با فتوای مبلغان وهابی، فرزندانشان را در اقدامات تروریستی داعش از دست بدهند؛ یا به خاطر جنگ طلبی و آتش افروزی سیاستمداران حاکم بر ریاض، اعضای خانواده خود را قربانی برادرکشی در یمن ببینند؟
منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه