کد خبر : 25035

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵ زمان : ۷:۰۰

مرگ دختر ۲۱ ساله بر اثر مصرف قرص لاغری

دانش‌آموز ۲۱ ساله‌ای به خاطر مصرف دُزِ کشنده‌ای از قرص‌های رژیمی  که به طور آن‌لاین از اینترنت خریداری کرده بود جان سپرد. خانم الوسی پَری، که اِلا صدایش می‌زدند بعد از خوردن ماده‌ی بسیار سمی به نام دینیتروفنول، احساس سوزش و گرمای شدیدی در درون خود حس کرد. بعد از آن‌که تصادفا این قرص را […]

دانش‌آموز ۲۱ ساله‌ای به خاطر مصرف دُزِ کشنده‌ای از قرص‌های رژیمی  که به طور آن‌لاین از اینترنت خریداری کرده بود جان سپرد.
خانم الوسی پَری، که اِلا صدایش می‌زدند بعد از خوردن ماده‌ی بسیار سمی به نام دینیتروفنول، احساس سوزش و گرمای شدیدی در درون خود حس کرد.
بعد از آن‌که تصادفا این قرص را مصرف کرد، موقع نهار ناگهان احساس بدی به او دست داد- و خود را به بیمارستان رساند. دکترها از او تست مسمومیت به عمل آوردند و مشخص شد که در معرض خطر وخیمی است چون هیچ پادزهری برای ماده‌ی دینیتروفنول یا DNP که بسیار سمی‌ است وجود ندارد.
در آن شرایط متابولیسم بدن او بسیار زیاد شد و احساس گرمای بیش از اندازه‌ای به او دست داد. با وجود تلاش دکترها برای ثابت نگه داشتن وضعیت او، سه ساعت بعد درگذشت.
مادرش می‌گوید: «او از دز مصرفی مشخصی که بر روی بسته قرص‌ها نوشته شده بود، بیشتر مصرف کرد و هیچ ذهنیتی در این‌باره نداشت که چقدر می‌تواند خطرناک باشد.»

.

27C8B66300000578 3047387 image a 1 1429546032387 مرگ دختر ۲۱ ساله بر اثر مصرف قرص لاغری.
حتما این جمله را زیاد شنیده‌اید که: اگر یک قرص جواب بدهد، مسلما دو تا یا بیشتر هم مؤثر خواهد بود.
مادرش در ادامه می‌گوید: «این دارو به سیستم داخلی بدنش نفوذ کرده بود، هیچ پادزهری برایش وجود نداشت، او دز کشنده‌ای از قرص‌ها را مصرف کرده بود‌ و از درون داشت می‌سوخت. وقتی نفسش بند آمد، پزشکان به او تنفس مصنوعی دادند تا او را نجات دهند. وقتی قلبش ایستاد، دیگر نتوانستند او را احیا کنند.
مادر الِا گفت: «اکثر ما باور نداریم که یک قرص لاغری هم می‌تواند ما را بکشد.»
DNP یک قرص لاغری معجزه‌گر نیست. یک سم کشنده است. ساختارش مثل TNT است. TNT یک ماده‌ی منفجره است. DNP باعث می‌شود که متابولیسم بدن‌تان به سطح بسیار بالایی (یا می‌توان گفت قابل انفجار) برسد که نتایج فاجعه‌باری به دنبال دارد.
زندگی اِلا خیلی زود به پایان رسید در حالی که راه درازی پیش رو داشت. چیزهای زیادی بود که رؤیایشان را در سر داشت. چیزهایی که هیچگاه شانس تجربه کردنشان را به دست نیاورد.

.

منبع: دیلی میل

ارسال دیدگاه