کد خبر : 526428

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ زمان : ۰:۰۱

مردم مراقب برنج‌های تقلبی در بازار باشند

به گزارش تازه‌های جهان ، محمد آقاطاهر گفت: متأسفانه برخی از مغازه دارها برنج وارداتی را با برنج ایرانی مخلوط می کنند و برای کسب سود بیشتر به اسم برنج ایرانی به مردم می فروشند. وی ادامه داد: متأسفانه تشخیص این برنج ها کار آسانی نیست و فقط کارشناسان ما می توانند این دو را […]

به گزارش تازه‌های جهان ، محمد آقاطاهر گفت: متأسفانه برخی از مغازه دارها برنج وارداتی را با برنج ایرانی مخلوط می کنند و برای کسب سود بیشتر به اسم برنج ایرانی به مردم می فروشند.
وی ادامه داد: متأسفانه تشخیص این برنج ها کار آسانی نیست و فقط کارشناسان ما می توانند این دو را از هم تشخیص بدهند.
آقاطاهر با اشاره به اینکه در حال حاضر واردات برنج ممنوع است، گفت: برنج های هندی بصورت قاچاق و در حجم های گسترده از مرزهای ما وارد و در تهران عرضه می شود.
وی افزود: از سال آینده برنج مازندران با برند خاصی وارد بازار خواهد شد تا جلوی سوءاستفاده ها گرفته و پیگیری های ما نیز آسان تر شود.
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی درباره نظارت این اتحادیه گفت: کارشناسان و بازرسان ما به صورت دوره ای به مغازه هایی که برنج عرضه می کنند مراجعه  دارند و در صورت تقلبی بودن محصول ، عاملان آن به تعزیرات معرفی می شوند.
وی درباره کنترل قیمت ها در این بازار اظهار داشت: سود این بخش سه درصد است و با بازرسی این سود را کنترل می کنیم و البته عرضه و تقاضا قیمت کالا را تعیین می کند.
آقاطاهر درباره فروشگاه های زنجیره ای هم گفت: در فروشگاه های زنجیره ای قیمت گذاری شفاف نیست و تخفیف هایی بالایی می دهند که به همین دلیل در این بخش ما متحمل ضرر می شویم.

111571 377 مردم مراقب برنج‌های تقلبی در بازار باشند

منبع : خبرگزاری میزان
ارسال دیدگاه