کد خبر : 526971

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ زمان : ۱۶:۰۰

مردم ایران از پژو ناراضی‌اند

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، وزیر صنعت ، معدن و تجارت در دیدار هیئت فرانسوی گفت : هرچند حدود ۶ میلیون خودرو پژو در جاده های ایران تردد می کند اما مردم ما تا اندازه ای از عملکرد پژو ناراضی هستند.   محمدرضا نعمت زاده در این دیدار و در پاسخ به صحبت […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، وزیر صنعت ، معدن و تجارت در دیدار هیئت فرانسوی گفت : هرچند حدود ۶ میلیون خودرو پژو در جاده های ایران تردد می کند اما مردم ما تا اندازه ای از عملکرد پژو ناراضی هستند.

 635737543834729389 مردم ایران از پژو ناراضی‌اند

محمدرضا نعمت زاده در این دیدار و در پاسخ به صحبت های مدیر افریقا و خاورمیانه شرکت پژو افزود : هرچند پژو تنها مقصر نیست و مسائل بین المللی به جدایی پژو و رها کردن صنعت خودرو ایران کمک کرده است اما ایرانی ها خودشان تلاش کردند و به نیازهای مردم پاسخ دادند.

وی گفت : از نارضایتی های مردم این است که شما ۴۰ سال است که با ایران کار می کنید و ما باید همچنان مصرف کننده محصولات قدیمی شما باشیم.

نعمت زاده با بیان اینکه روش های گذشته مثل سی کی دی (مونتاژ) را نمی پذیریم ، افزود : تاکید ما بر طراحی مشترک پلتفرم های جدید و ساخت قطعات و تولید محصولات جدید با برندهای جدید برای عرضه در داخل و بازارهای خارجی است و با توجه به مذاکراتی که با هر دو شرکت رنو و پژو داشتیم امیدواریم به شرایط قابل قبول برای همکاری درازمدت برسیم.

وی گفت : در مذاکره با با خودروسازان دیگر مانند آلمان هم تاکید کردیم که باید کار مشترک انجام دهیم ، این باعث می شود شما در درازمدت در بازار ایران و همسایگان ما حضور داشته باشید.

نعمت زاده با بیان اینکه در دیگر زمینه ها هم می توانیم همکاری خوبی داشته باشیم ، افزود : سرمایه گذاران خارجی می توانند در بخش معدن و اکتشافات معدنی حضور داشته باشند و باتوجه به ذخایر خوب معدنی هم در بخش فلزی و هم غیر فلزی ، تاکید می کنم شرکت های فرانسوی به معدن و اکتشافات معدنی توجه کنند.

وی با اشاره به اولویت دولت در توسعه صنایع ریلی گفت : در صنایع ریلی زمینه خوبی برای همکاری ها وجود دارد و برای توسعه و افزایش فعالیت های اقتصادی نیازمند دو اصل جدی هستیم یکی روابط بانکی و فاینانس و دیگری بیمه های صادراتی است که بتواند از سرمایه گذاری ها و فعالیت های دوطرف حمایت کند.

منبع : جام جم آنلاین
ارسال دیدگاه