کد خبر : 526194

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۹ زمان : ۲۰:۰۰

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه خلخال برگزار شد

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، مراسم آغاز سالتحصیلی حوزه های علمیه خواهران و برادران شهرستان خلخال، ظهر دیروز با حضور بیش از ۱۳۰ طلبه و خواهر و برادر در حوزه علمیه جعفریه این شهرستان برگزار شد. حجت اسلام امیر رشتبری، امام جمعه شهرستان خلخال، در این مراسم با تبریک آغاز سالتحصیلی جدید حوزه های علمیه، […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، مراسم آغاز سالتحصیلی حوزه های علمیه خواهران و برادران شهرستان خلخال، ظهر دیروز با حضور بیش از ۱۳۰ طلبه و خواهر و برادر در حوزه علمیه جعفریه این شهرستان برگزار شد.

حجت اسلام امیر رشتبری، امام جمعه شهرستان خلخال، در این مراسم با تبریک آغاز سالتحصیلی جدید حوزه های علمیه، خاطرنشان کرد: رویکرد طلاب به سمت تحصیل در عرصه فقه و اصول باید افزایش یابد و امید داریم که در سال آینده با تحصیل طلاب در این عرصه ها شاهد گسترش علمای برتر در مدارس علمیه این شهرستان باشیم.

وی با بیان اینکه طالب علم جایگاه ویژه ای در نزد پروردگار متعال دارد، گفت: فرشتگان بال‌های خود را در مقابل قدم‌های فردی که برای تحصیل علم در حرکت است، می‌گشایند که این تعبیر نشان‌دهنده اهمیت تحصیل علم در نزد پروردگار متعال است .

امام جمعه شهرستان خلخال خطاب به طلبه‌های جوان، افزود: امروز لطف خداوند متعال شامل حال شما شده است، پس باید از لحظه به ‌لحظه دوران طلبگی خود استفاده کنید و بدانید اخلاص در عمل مکمل علم است که شما را می‌تواند به عرش دانش سوق دهد، پس شما طلاب و آینده‌سازان جامعه روحانیت هم از معارف الهی نهایت بهره را ببرید و هم دیگران را از الطاف الهی بهره مند کنید.

حجت الاسلام رشتبری با بیان اینکه تبلیغ دین رسالت اصلی همه طلاب و روحانیان است، تصریح کرد: در ابتدای راه تحصیل، طلاب باید با خود فکر کنند که برای چه چیزی پای به این عرصه نهاده اند و چه رسالتی دارند پس در این ‌بین باید تأکید کرد که تبلیغ دین مبین اسلام نخستین رسالت یک طلبه است .

وی بیان کرد: طلبه باید نسبت به تبلیغ شریعت و دین مبین اسلام اهتمام ویژه‌ای داشته باشد و برای این مهم ابتدا باید از خود شروع کند، پس رفتار، حرکات، منش و اخلاق یک طلبه باید برای دیگران الگو باشد تا بتواند از پس رسالتی سنگین چون تبلیغ بر آید .

حجت الاسلام رشتبری با بیان اینکه طلبه‌ها باید به قداست کار خود پی برده و به آن پایبند باشند، افزود: قداست کار طلبگی امر قراردادی نیست، بلکه امر ذاتی است .

امام جمعه خلخال با اشاره به عنایت امام جمعه اردبیل به شهرستان خلخال، گفت: بیش از ده‌ها بار حضور امام جمعه اردبیل در شهرستان نشان از علاقمندی به توسعه فرهنگی، دینی و اجتماعی این شهرستان بوده است .

وی ادامه داد: معدل میانگین حوزه علمیه خلخال ۱۷ بوده که در سطح خوبی قرار دارد و انتظار داریم که امسال شاهد ارتقای این میانگین باشیم .

امام جمعه شهرستان خلخال رتبه حوزه علمیه شهرستان خلخال در بین حوزه‌های استان را رتبه اول اعلام کرد و گفت: حمایت‌های بی نظیر از سوی  نماینده ولی فقیه در استان و تاش های کادر اجرایی و اساتید حوزه علمیه خلخال عامل این موفقیت است.

منبع : خبرگزاری رسا
ارسال دیدگاه