کد خبر : 531609

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ زمان : ۱۸:۰۰

مذاکرات محرمانه ایران و عربستان

روزنامه رای‌الیوم به نقل از برخی منابع موثق ادعا کرد مذاکرات سری در مسقط بین ایران و عربستان سعودی با نظارت دولت عمان با هدف دستیابی به راهکارها و تفاهم‌هایی درباره برخی مسائل منطقه‌ای به‌ویژه سوریه، یمن و عراق در حال انجام است. این منابع افزودند، طرفین ایرانی و سعودی بر ادامه این مذاکرات تأکید […]

روزنامه رای‌الیوم به نقل از برخی منابع موثق ادعا کرد مذاکرات سری در مسقط بین ایران و عربستان سعودی با نظارت دولت عمان با هدف دستیابی به راهکارها و تفاهم‌هایی درباره برخی مسائل منطقه‌ای به‌ویژه سوریه، یمن و عراق در حال انجام است.
این منابع افزودند، طرفین ایرانی و سعودی بر ادامه این مذاکرات تأکید دارند. این مذاکرات در صورت بروز اختلافات در برخی پرونده‌ها، به بررسی پرونده‌های بسیار ساده منتقل می‌شود و سپس بررسی مسائل بسیار پیچیده ازسر گرفته خواهد شد.
طبق ادعای این منابع، توافق برای برگزاری کنفرانس ژنو بین طرف‌های درگیر یمنی و نیز توافق آتش‌بس قبل از این نشست، نتیجه این تفاهم‌های ایران و عربستان سعودی است.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که وزیر خارجه دولت مستعفی یمن، صبح امروز- سه‌شنبه- اعلام کرد طرف‌های درگیر همزمان با برگزاری مذاکرات صلح به میانجیگری سازمان ملل متحد در سوئیس، آماده اجرای آتش‌بس یک هفته‌ای هستند.
«عبدالملک المخلافی» گفت: «توافقنامه آتش‌بس از پانزدهم دسامبر (۲۴ آذر) همزمان با آغاز مذاکرات صلح اجرا خواهد شد.»

منبع : خبرگزاری تسنیم
ارسال دیدگاه