کد خبر : 531627

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۹ زمان : ۸:۱۱

محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور

مرکز مدیریت راه‌های کشور با توجه به وضعیت جوی و تعطیلات پیش‌رو مجموعه محدودیت‌های ترافیکی در راه‌های کشور تا تاریخ ۲۱ آذر را اعلام کرد. مرتضی زنگنه، مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌‌های کشور، محدودیت‌های ترددی را بدین شرح اعلام کرد: ‌تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۸ آذر تا ساعت ۲۴ روز […]

ترافیک محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور
مرکز مدیریت راه‌های کشور با توجه به وضعیت جوی و تعطیلات پیش‌رو مجموعه محدودیت‌های ترافیکی در راه‌های کشور تا تاریخ ۲۱ آذر را اعلام کرد.

مرتضی زنگنه، مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌‌های کشور، محدودیت‌های ترددی را بدین شرح اعلام کرد:

‌تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۸ آذر تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۱ آذر از محورهای کرج-چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع ‌است.

در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ الی ۲۴ روز جمعه مورخ‌ ۲۰ آذر از میدان امیر کبیر کرج تا دهانه جنوبی تونل کندوان در استان البرز به منظور تخلیه بار ترافیکی ممنوع ‌است.

در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ الی ۲۴ روز شنبه مورخ ۲۱ آذر از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ الی ۲۴ همان‌روز از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن‌آباد (دزدبن) به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

در محور هراز‌ تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۲۴ روز شنبه مورخ ۲۱ آذر از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۵ الی ۲۴ روز شنبه مورخ ۲۱ آذر و با اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد وسایل نقلیه از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) به صورت یک‌طرفه ‌است.

‌تردد انواع تریلر و کامیون از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

در محور هراز‌ تردد همه تریلرها کماکان ممنوع است همچنین تردد‌ کامیون‌ها و کامیونت‌ها از ساعت ۶ الی ۲۴ روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه پیش‌ رو مورخ‌ از محور هراز ممنوع ‌است.

در محور فیروزکوه‌ تردد کامیون‌ها و کامیونت‌ها از ساعت ۶ الی ۲۴ روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه پیش‌ِ رو از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع ‌است.

‌تردد انواع کامیون و تریلر از ساعت ۸ الی ۲۴ روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه پیش‌ِ رو‌ از محور قدیم رشت-قزوین و بالعکس ممنوع ‌است. ‌

تردد‌ تریلرها از ساعت ۸ الی ۲۳ روز جمعه مورخ ۲۰ آذر از محور اردبیل به آستارا و بالعکس، ممنوع است.

‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۷ الی ۱۹ روز شنبه مورخ‌ ۲۱ آذر از محورهای قوچان-مشهد، سبزوار-مشهد، گناباد-مشهد و تربت جام-مشهد و بالعکس ممنوع ‌است.

‌‌تردد‌ وسایل نقلیه از محور قدیم مشهد به شهر ملک‌آباد از ساعت ۷ چهارشنبه مورخ ۱۸ آذر تا ساعت ۱۴ روز شنبه مورخ ۲۱ آذر به دلیل تردد زائران پیاده ممنوع است.

در محور سلفچگان-قم‌ تردد انواع کامیون و تریلر از ساعت ۱۷ الی ۲۱ روز شنبه مورخ ۲۱ آذر ممنوع است.

در استان اصفهان محور نائین-خور-طبس‌ تردد انواع کامیون و تریلر از ساعت ۷ الی ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۱۸ آذر ممنوع ‌است.

در محور آزادشهر-جنگل گلستان و بجنورد-جنگل گلستان و بالعکس‌ تردد انواع کامیون و تریلر از ساعت ۸ الی ۲۳ روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه پیش‌ِ رو ‌ممنوع ‌است.

  • ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی‌

محور پونل – خلخال واقع در استان‌های گیلان و اردبیل به دلیل بارش شدید برف و کولاک تا اطلاع بعدی‌ مسدود است.

محور شمشک – دیزین واقع در استان‌های البرز و تهران‌‌ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش باران و احتمال ریزش کوه‌ مسدود‌ است.

‌محور سروآباد – پاوه ‌واقع در استان کردستان‌ از ساعت ۲۲ مورخ ۷ آبان ۹۴ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید باران‌ ریزش کوه و نبود ایمنی کافی مسدود ‌است.

محور گنجنامه-تویسرکان ‌واقع در استان همدان‌ از مورخ ۲۰ آبان ۹۴ تا اطلاع بعدی‌ با توجه به شرایط جوی و صعب العبور بودن مسیر مسدود اعلام می‌شود. ‌

محور سی‌سخت – بیده‌ واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد از مورخ ۲۵ آبان ۹۴ تا اطلاع بعدی با توجه به کوهستانی و برفگیر بودن و نبود ایمنی کافی مسیر مسدود اعلام می‌شود. ‌

باند رفت آزادراه تهران – ساوه واقع در استان‌های تهران و مرکزی به دلیل یخ زدگی شدید و عدم ایمنی کافی مسدود است و تردد از محور قدیم تهران – ساوه انجام می‌شود.

  • محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای در آزادراه تهران-قم

در آزادراه تهران ـ قم و بالعکس تا پایان سال ۹۴ تردد هرگونه وانت بار‌‌ حدفاصل پل شهید کاظمی (آزادگان) تا خروجی حسن‌آباد و بالعکس ممنوع است؛ تردد از محورهای قدیم تهران-قم و احمدآباد مستوفی انجام می‌شود.

  • ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه‌

در محور کرمان ـ راین ـ حسین آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت)، واقع در استان کرمان به‌ دلیل مداخله با ترافیک شهری‌ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت معرفی می‌‌شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

  • ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای‌‌

در محور کرج – چالوس (کندوان) واقع در استان‌های ‌البرز و مازندران‌‌ تا روز ۳۰ آذر ۹۴ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه غیر از ایام تعطیلات رسمی، هر هفته‌ از ساعت ۷ تا ۱۷ به ‌دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت ‌حدفاصل تونل کندوان تا میدان امیر کبیر‌ تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

بزرگراه تهران ـ فیروزکوه واقع در استان تهران روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل آبسرد تا پل شلمبه تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

در ‌محور هراز روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل شهر آبعلی تا رستوران مرمر تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

محور هراز بخش واقع در استان تهران از مورخ ۲۴ آذر تا ۱۵ دی ۹۴ روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۱۹ الی ۵ بامداد به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات تعریض و بهسازی و احداث ۲ دستگاه پل قوسی، محدوده شنگلده تا گرنک (حدفاصل کیلومتر ۷۳ تا۲۰۰+۷۶) مسدود است و تردد از محورهای سوادکوه-فیروزکوه و کندوان انجام می‌شود.

محور آزاد‌راه مشهد – باغچه (باند رفت و برگشت) ‌ واقع در استان خراسان رضوی تا روز ۳۰ آذر ۹۴ ساعت ۶ تا ۱۸ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات آسفالت حفاظتی در کیلومتر صفر تا ۳۹ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

در محور مشهد – فریمان واقع دراستان خراسان رضوی از مورخ ۱۰ مهر تا ۱۰ دی ۹۴ بین ساعات‌ ۷ تا ۱۷ ‌به‌دلیل اجرای عملیات مرمت و اجرای آسفالت حفاظتی‌ حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۲۰ تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

در محور کمربندی نیشابور – مشهد (باند رفت) ‌از ۲۵ مهر تا ۲۵ آذر ۹۴ بین ساعات ۷ تا ۱۷ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات بهسازی‌ حدفاصل کیلومتر ۳۰۰+۳ تا ۹۰۰+۷ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند.

منبع : همشهری آنلاین
ارسال دیدگاه