کد خبر : 529711

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ زمان : ۸:۰۰

مجهز شدن ۲۵ هزار روستا به اینترنت

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: ۲۵ هزار روستای کشور در آینده نزدیک به اینترنت پرسرعت متصل می شود. محمود واعظی روز جمعه در جمع خبرنگاران گچساران افزود: مراحل ابتدایی برای اتصال این تعداد روستا به اینترنت انجام شده است و در آینده نزدیک این طرح عملی خواهد شد. وی بیان کرد: تا ابتدای […]

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: ۲۵ هزار روستای کشور در آینده نزدیک به اینترنت پرسرعت متصل می شود.
محمود واعظی روز جمعه در جمع خبرنگاران گچساران افزود: مراحل ابتدایی برای اتصال این تعداد روستا به اینترنت انجام شده است و در آینده نزدیک این طرح عملی خواهد شد.
وی بیان کرد: تا ابتدای دولت یازدهم زیرساخت های اینترنتی در مناطق روستایی کشور بسیار ضعیف بود.
وزیر اطلاعات و فن آوری اطلاعات تصریح کرد: هشت هزار روستای پر جمعیت ایران در دو ساله گذشته به اینترنت پرسرعت متصل شده است.
وی با بیان اهمیت توسعه فن آوری اطلاعات در مناطق روستایی افزود: خدمات رسانی به مناطق کمتر توسعه یافته و دور دست از افتخارات دولت یازدهم است که با جدیت ادامه دارد.
واعظی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در مورد امنیت مکالمه های تلفنی گفت: زیرساخت هایی وجود دارد که منابع خارجی امکان شنود مکالمه های بین المللی را ندارند.
وی همچنین از طراحی دو ماهواره برای تقویت ارتباط از راه دور و اینترنت خبر داد و بیان کرد: با برداشته شدن تحریم ها زیرساخت های اینترنتی و مخابراتی کشور متحول خواهد یافت.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا )
ارسال دیدگاه