کد خبر : 530941

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹ زمان : ۲:۰۰

متوقف شدن حملات آمریکا و ترکیه به سوریه

آمریکا و ترکیه از بیم سامانه ضد موشکی اس۴۰۰ روسیه که در سوریه مستقر شده است حملات خود را به سوریه متوقف کرده اند. پایگاه اینترنتی خبری اسپوتنیک روسیه شنبه اعلام کرد نیروهای هوایی آمریکا و ترکیه پس از آنکه روسیه موشکهای اس- ۴۰۰ را در پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه مستقر کرد، حملات خود […]

آمریکا و ترکیه از بیم سامانه ضد موشکی اس۴۰۰ روسیه که در سوریه مستقر شده است حملات خود را به سوریه متوقف کرده اند.
پایگاه اینترنتی خبری اسپوتنیک روسیه شنبه اعلام کرد نیروهای هوایی آمریکا و ترکیه پس از آنکه روسیه موشکهای اس- ۴۰۰ را در پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه مستقر کرد، حملات خود را به خاک سوریه متوقف کرده اند زیرا از این سامانه های مرگبار و هولناک می ترسند.
اسپوتنیک نوشت: رادارهای این موشکها خاک سوریه را پوشش داده اند و هر پرنده ای را که پرواز کند زیر نظر دارد علاوه بر اینکه مناطق غربی عراق، اسرائیل، اردن، شمال سینای مصر و بخش زیادی از حریم هوایی ترکیه از جمله آنکارا و بخش شرقی دریای مدیترانه را نیز پوشش داده است.
براساس این گزارش، روسیه سامانه جدید اس- ۴۰۰را در سوریه به عنوان بخشی از اقدام دفاعی پس از سرنگونی بمب افکن روسی مستقر کرده است. این بمب افکن هفته گذشته در حمله یک فروند جنگنده اف۱۶ ارتش ترکیه در آسمان سوریه سرنگون شد.
سامانه اس-۴۰۰ مسئولیت حمایت از هواپیماهای روسی و همچنین انهدام هرگونه هدفی را که احتمالا برای هواپیماهای روسی خطرساز باشد به عهده خواهد داشت.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه