کد خبر : 529656

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۵ زمان : ۱۲:۰۰

مایلی‌کهن: کفاشیان گفت دل خوشی از کی‌روش ندارد

مدیر فنی تیم فوتبال امید با بیان اینکه کی‌روش حق توهین کردن به ایرانی‌ها را ندارد، گفت: مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی اصلاً تخصصی در تمرینات دروازه‌بانی ندارد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد مایلی‌کهن که همراه با علی کفاشیان در شبکه خبر حاضر شده بود با اشاره به جنجال‌های اخیر کارلوس کی‌روش که با علیرضا […]

مدیر فنی تیم فوتبال امید با بیان اینکه کی‌روش حق توهین کردن به ایرانی‌ها را ندارد، گفت: مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی اصلاً تخصصی در تمرینات دروازه‌بانی ندارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد مایلی‌کهن که همراه با علی کفاشیان در شبکه خبر حاضر شده بود با اشاره به جنجال‌های اخیر کارلوس کی‌روش که با علیرضا اسدی درگیری پیدا کرده است، گفت: باید دید این صحبت‌ها از چه ناحیه‌ای مطرح می‌شود. اسدی تازه به فدراسیون فوتبال آمده است اما کی‌روش در مورد تاج هم صحبت کرده بود. درباره برنامه لیگ می‌گفت، آن را راننده سازمان لیگ نوشته است. علیه نمازی صحبت کرد و بعد از رفتن او گفت که کار او را عباس آقا هم می‌تواند انجام دهد. کی‌روش حتی درباره سیموئز که هموطنش است، حرف‌های خوبی نزده بود و با خسرو والی‌زاده، عباس ترابیان، هوشنگ مقدس و خیلی‌های دیگر مشکل داشت.

وی با بیان اینکه وقتی تیم ملی در دوره قبلی مقدماتی جام جهانی به مشکل خورد به تمرین این تیم رفت تا به آنها روحیه بدهد، افزود: کی‌روش که تازه به تیم ملی آمده بود، دو بار با من تماس گرفت و من به او گفتم هر کاری از دستم بیاید در خدمتم. من به محل تمرین تیم ملی رفتم چون تیم ملی کشورم است اما رفتار او با همکارانش، رسانه‌ها و … نامناسب است و تعاملی با مربیان لیگ برتر هم ندارد. یک بار هم که در فرودگاه به خبرنگار گفته بود که از هالیدی آمده‌ام و صحبتی ندارم.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: آیا در زمان کی‌روش تیم ملی متحول شده است؟ به لژیونرها ‌ما اضافه شده یا اینکه همه چیز برعکس شده است؟ تا به حال هیچکس به اندازه او سرمربی تیم ملی نبوده و در تیم ملی فرصت نداشته است، اما چطور بعد از ۴ سال و وقتی که امکانات را دیده و از همه چیز باخبر است، دوباره اصرار کرد که قراردادش را تمدید شود؟

مایلی‌کهن با بیان اینکه در تمام دنیا شرایط و چارچوب‌های خاصی وجود دارد به بحث قرارداد محمد خاکپور با فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: متاسفانه فدراسیون فوتبال قراردادهایی را جلوی مربیان ایرانی می‌گذارد که دست قرارداد ترکمنچای را از پشت بسته است.

وی با بیان اینکه کفاشیان می‌گوید افکار عمومی کی‌روش را خواسته بحث حضور رحمتی در تیم ملی را مطرح کرد و افزود: اگر بحث افکار عمومی است، پس بهتر است یک نظرسنجی هم در مورد مهدی رحمتی بگذارند ببینیم افکار عمومی او را می‌خواهد یا نه. باید بپذیریم اکنون افکار عمومی را می‌سازند؛ به عنوان مثال اگر اکنون شب است به ما وانمود می‌کنند که روز است و ما هم باور می‌کنیم. شکی نیست که کی‌روش باید زیر نظر اسدی باشد چون سرمربی باید زیر نظر دبیرکل است که بالاترین مقام اجرایی محسوب می‌شود، اما اینطور نیست.

مدیرفنی تیم فوتبال امید تاکید کرد: کی‌روش حتی به وزیر ورزش هم اهانت می‌کند. هرجا که به نفعش بوده از وزیر استفاده می‌کند و اگر جایی به نفعش نباشد به او اهانت می‌کند. کی‌روش که می‌گوید امکانات کم است، آیا زمان من این امکانات بود؟ آن موقع در تیم ملی ۱۰ نفر در یک اتاق می‌خوابیدند، اما اکنون تیم ملی به هتل آزادی می‌رود که بهترین هتل ایران است. چرا قرارداد تمام اردوهای تیم ملی را افراد ذی‌ربط کی‌روش امضا می‌کنند و چرا تیم ملی هر دفعه برای برگزاری اردوی به آفریقای جنوبی می‌رود؟

مایلی‌کهن که از کفاشیان درباره سرپرست تیم ملی پرسید و با این جمله مواجه شد که سرپرست این تیم افشین پیروانی است، اظهار داشت: پیروانی مدیر ورزشی تیم ملی است و سرپرست خود کی‌روش است. او خودش هم مربی است و هم سرپرست و به همه هم اهانت می‌کند. حتی نبی هم سرپرست تیم ملی نبود و فقط در مسابقات حاضر می‌شد. اگر من این حرف‌ها را می‌زنم، مگر مربیگری تیم ملی را می‌خواهم؟ من سرمربی تیم ملی، جوانان، امید، تیم ملی داخل سالن و… بوده‌ام و همه را تجربه کرده‌ام.

وی در واکنش به این مسئله که کفاشیان اعلام کرد تیم ملی با کی‌روش در رتبه اول آسیا قرار گرفته است، گفت: اول آسیا بودن در رنکینگ معیار نیست، معیار جام ملت‌های آسیاست که ببینید ما چندم شدیم. با این هزینه در جام جهانی چندم شدیم. مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی اصلاً تخصصی در تمرینات دروازه‌بانی ندارد اما به راحتی به او اجازه کار می‌دهند. از مربی دروازه‌بان‌های کرانچار در قطر مدرک مرتبط با مربیگری دروازه‌بانی خواسته بودند که این مدرک را نداشت و به او اجازه کار ندادند.

مدیرفنی تیم امید در واکنش به صحبت‌های کفاشیان که اعلام کرد کی‌روش از همه ما ایرانی‌تر است، گفت: او حق ندارد به ما ایرانی‌ها توهین کند. این را هم قبول ندارم که او ایرانی است. کی‌روش همیشه فرار روبه جلو می‌کند. آن هم با این رقم قراردادهایی که می‌گیرد.

مایلی‌کهن با اشاره به اینکه فدراسیون فوتبال قرار بود بعد از ارزیابی کار کی‌روش در جام ملت‌ها به ادامه همکاری با او رای بدهد، تصریح کرد: اکنون می‌بینیم که از صفر تا ۱۰۰ کارهای فدراسیون و تیم ملی دست کی‌روش است و ببینید با چه تمسخری درباره اسدی صحبت می‌کند. آیا یک نمونه سراغ دارید که اسدی با تمسخر درباره کی‌روش صحبت کرده باشد؟ چرا امارات پس از ۶ ماه کی‌روش را بیرون کرد و اکنون از مهدی علی استفاده می‌کند؟ یا آمریکایی‌ها چرا او را کنار گذاشتند؟ رئال‌مادریدی که همیشه یا اول است یا دوم، چطور با بهترین تیم تاریخ خود و با آن همه ستاره نتوانست با کی‌روش نتیجه بگیرد؟ مگر او دستیار اول فرگوسن نبود، پس چرا بعد از کسی از این باشگاه دنبال این مربی نیامد؟ چه کسی بهتر از او؟

وی با بیان اینکه کی‌روش به تازگی از سوی فدراسیون فوتبال تذکر گرفته که بدون اجازه مصاحبه نکند، اما به محض تمام شدن جلسه مصاحبه کرده و درباره اسدی با تمسخر صحبت می‌کندٰ یادآور شد: او درباره امید نمازی هم که یک ایرانی بود بد صحبت و به او توهین کرده بود.

سرمربی پیشین تیم ملی که با این جمله کفاشیان مبنی بر اینکه “ما از عملکرد کی‌روش راضی هستیم چون تیم را به جام جهانی برده است”. مواجه شده بود در این خصوص عنوان کرد: ما اگر در جام جهانی بین چهار تیم پنجم هم می‌شدیم شما راضی بودید، چون تخصص‌تان چیز دیگری است، اما ارزیابی واقعی را فیفا کرد که گفت ایران در جام جهانی سی‌ویکم شد.

پس از این صحبت‌های مایلی‌کهن کارلوس کی‌روش پیغام داد که قصد داشته به صورت تلفنی درباره این مسائل صحبت کند که به احترام رئیس فدراسیون فوتبال این کار را انجام نداده است. مایلی‌کهن در واکنش به این مسئله گفت: این هم یک نوع پلتیک است که بگوید زیر نظر رئیس فدراسیون هستم. البته من مقابل کفاشیان هم که هستم، انگار مقابل کی‌روش نشسته‌ام!

مدیر تیم فوتبال امید که به عدم موفقیت کارلوس کی‌روش در تیم ملی فوتبال ایران اشاره داشت، یادآور شد: چند بار با کفاشیان جلسه داشتم و او به من گفته بود که دل خوشی از کی‌روش ندارد.

مایلی‌کهن گفت:‌ انواع و اقسام برنامه‌ها و حتی برنامه شب عید نوروز هم به کی‌روش اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه دو فنر در قلب خود دارد، تاکید کرد: اگر حرص می‌خورم و اگر سکته کرده‌ام، به دنبال منافع شخصی نبودم وگرنه زبانم را می‌بستم و اکنون به ۱۰۰ میلیارد، پول خرد می‌گفتم. ما ثروتمند نیستیم، بلکه سوپر ثروتمند هستیم و منابع خدادادی زیادی داریم، اما خودمان نمی‌خواهیم از آنها استفاده کنیم. کنار این همه سرمایه جوان‌های بی‌نظیری هستند.

مدیرفنی تیم امید با اشاره به این مسئله که کفاشیان اعلام کرد کی‌روش حتی در تعطیلات هم بازی‌های لیگ را می‌بیند و آنالیز می‌کند، اظهار داشت: شما می‌گویید کی‌روش از جزیره‌اش لیگ را زیر نظر دارد، پس ما چه بودیم که در سرمای زمستان، ۱۳۰ بازیکن را زیرنظر داشتیم و با تک تک مربیان در تماس بودیم؟ حتماً وینگادا را به یاد دارید، وینگادا یعنی کی‌روش و افتضاح فنی و اخلاقی او را در بازی‌های آسیایی اینچئون به یاد دارید.

مایلی‌کهن در واکنش به این مسئله که کفاشیان اعلام کرد به اعصاب خود مسلط باشید و حد و حدود خود را نمی‌دانید، گفت: من به اعصابم تسلط دارم و حد و حدود خودم را هم می‌دانم. زمانی که مسئولیت داشتم و سرمربی تیم ملی بودم، حدودم را می‌دانستم، اما حالا کی‌روش به مقام بالاتر از خودش که اسدی باشد توهین می‌کند. حتی به وزیر ورزش هم توهین کرده است.

وی در واکنش به این مسئله که کفاشیان اعلام کرد شما حدود خود را نمی‌دانید که اینگونه صحبت می‌کنید، اظهار داشت: من الان هم مقابل کی‌روش نشسته‌ام!

سرمربی پیشین تیم ملی درباره این صحبت کفاشیان هم که اعلام کرد با رای اعضای مجمع فدراسیون فوتبال رئیس فدراسیون شد، گفت: حتماً من حبس بودم؟ شما را علی‌آبادی به فوتبال آورد و خودتان هم بارها این را گفتید.

مایلی‌کهن با بیان اینکه چرا می‌گویید کی‌روش را مردم می‌خواهند و این حرف درستی نیست، تاکید کرد: مگر سرمربی تیم ملی را نظرسنجی مشخص می‌کند؟ پس برنامه‌های اقتصادی و نظامی را هم نظرسنجی بگذارند تا مشخص شود! مگر یواخیم لو را مردم آلمان با نظرسنجی انتخاب کردند؟ کی‌روش برای حضور در تیم ملی معیار فنی ندارد و ما قبل از او هم به جام جهانی رفته بودیم. قرار هم نیست در جام جهانی بین چهار تیم گروه، پنجم شویم.

وی در واکنش به این صحبت کفاشیان که اعلام کرد قرار است تیم ملی در دوره بعدی جام جهانی از گروهش صعود کند، گفت: آیا شما و کی‌روش تضمین می‌کنید که دوباره به جام جهانی برویم؟

سرمربی پیشین تیم ملی یادآور شد: تیم ملی در زمان من ۶ گل به کره‌جنوبی زد اما ۵۰ دلار به خداداد عزیزی که خیلی خوب بازی کرده بود پاداش رسید، در حالی که الان تیم ملی مساوی می‌کند ۴۰۰، ۵۰۰ دلار پاداش می‌دهند. آیا کی‌روش از گذشته چیزی طلبکار است؟ ما هنوز با کادرفنی تیم نوجوانان، جوانان و امید خود قرارداد نبستیم.

ارسال دیدگاه