کد خبر : 426947

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۶ زمان : ۷:۰۰

مادرم معتاد است و پدرم به دنبال پول

سؤال: پدرم مرد زحمت‌کش است. او از صبح تا شب کار می‌کند و تمام فکر و خیالش است پول است و چون مرد ساده‌ای است معمولاً از کسانی که برایشان کار می‌کند بستانکار است. او دائماً دم از بی‌پولی می‌زند و به این دلیل با مادرم بیشتر اوقات دچار اختلاف و درگیری می‌شود. مادرم که […]

سؤال:

پدرم مرد زحمت‌کش است. او از صبح تا شب کار می‌کند و تمام فکر و خیالش است پول است و چون مرد ساده‌ای است معمولاً از کسانی که برایشان کار می‌کند بستانکار است. او دائماً دم از بی‌پولی می‌زند و به این دلیل با مادرم بیشتر اوقات دچار اختلاف و درگیری می‌شود. مادرم که در جریان ۱ شکست عاطفی با پدرم ازدواج کرده و او را دوست نداشته است رو به اعتیاد آورده و هر موقع دعوایش می‌شود به استعمال مواد مخدر می‌پردازد. ما ۳ خواهر و ۱ برادر هستیم و رفتارهای برادرم نیز معمولاً باعث عصبانیت پدرم می‌شود، چون او به نظرات و خواسته‌های پدرم گوش نمی‌دهد. آنچه در چنین شرایطی برای ما فراهم نیست، آرامش است.

یاسمن، ۱۸ ساله، مشهد مقدس

 

 پاسخ :

هر ۱ از اعضای خانواده شما در دنیای متفاوت خودش زندگی می‌کند. در دنیای آنها منافع و زیان شخصی ملاک تصمیم‌گیری و ارتباط است و آنچه اهمیت ندارد و فراموش شده، مصالح سایر اعضا و گروهی به نام خانواده است. از چنین گروهی نمی‌توان به عنوان خانواده نام برد بلکه آن‌ها تعدادی از آدم‌ها هستند که چون برخی نیازهای یکدیگر را رفع می‌کنند در کنار هم زندگی می‌کنند و ناچار هستند یکدیگر را تحمل نمایند. شاید همه اتفاقات ناگواری که در زندگی‌تان شاهد آن هستیم ریشه در ۱ تصمیم اشتباه در ازدواجی ناخواسته داشته باشد که به دنبال آن مادر بی‌علاقه به همسر، به سراغ اعتیاد می‌رود و پدر علاقه‌اش را در پای پول نثار می‌کند و فرزندان نیز بدون هیچ برنامه تربیتی متولد و به حال خویش رها می‌شوند. مسلماً نمی‌توانید انتظار زیادی از آنها داشته باشید به جز این که از تجربیات تلخ امروز درس عبرت برای زندگی آینده تان بگیرید و برای تحقق خانواده موفق در آینده هیچ فرصتی را از دست ندهید.

ارسال دیدگاه