کد خبر : 498640

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹ زمان : ۱۸:۳۹

ماجرای ژیان ۳۰۰۰۰۰ تومانی و وارد آوردن خسارت ۲۰۰۰۰۰۰ تومانی

راننده ژیانی که پس از تصادف با ۱ بنز مدل بالا متواری شده بود پس از ۶ ماه خود را به مأموران معرفی کرد و در دادگاه حاضر شد. صبح یکی از روزهای اوایل تیرماه ۱ دستگاه اتومبیل بنز مدل بالا پشت چراغ قرمز چهارراه در خیابان ولیعصر توقف کرد که ناگهان ۱ دستگاه اتومبیل […]

راننده ژیانی که پس از تصادف با ۱ بنز مدل بالا متواری شده بود پس از ۶ ماه خود را به مأموران معرفی کرد و در دادگاه حاضر شد.

صبح یکی از روزهای اوایل تیرماه ۱ دستگاه اتومبیل بنز مدل بالا پشت چراغ قرمز چهارراه در خیابان ولیعصر توقف کرد که ناگهان ۱ دستگاه اتومبیل ژیان با سرعت زیاد از پشت به اتومبیل بنز کوبیده و موجب خسارات فراوان شد. به دنبال آن راننده ژیان با رها کردن اتومبیل خود از محل حادثه گریخت و راننده بنز با شکایت از وی تقاضای خسارت کرد.

قاضی دادگاه پس از شکایت راننده بنز دستور دستگیری راننده فراری را صادر کرد. اما زمانی که مأموران از پیدا کردن او ناکام ماندند تصمیم گرفته شد تا با فروش اتومبیل ژیان خسارت شاکی تأمین شود؛ ولی قیمت ژیان را کمتر از ۳۰۰۰۰۰ تومان تعیین کردند.

در حالی که خسارت وارده به اتومبیل بنز بیش از ۲۰۰۰۰۰۰ تومان برآورد شده بود. پس از گذشت شش‌ماه از ماجرا راننده فراری با معرفی خود به کلانتری در دادگاه حاضر شد. وی در جلسه دادگاه با عذرخواهی از متواری شدن خود به قاضی سری گفت :  من بینایی یکی از چشم‌هایم را به طور کلی از دست داده‌ام و چشم دیگرم به شدت نیاز به عمل جراحی داشت. آن روز پس از تصادف تصور کردم مأموران مرا بازداشت می‌کنند. بنابراین از آنجا که بعدازظهر همان روز از پزشک معالجم وقت گرفته بودم تصمیم گرفتم با رها کردن اتومبیل فرار کنم.

متهم افزود : از طرف دیگر سررسید چک‌هایی که به مردم داده بودم نزدیک بود بنابراین فکر کردم در صورت زندانی شدن چک‌هایم برگشت خورده و مشکل من ۲ برابر خواهد شد.

وی اضافه کرد: اطمینان داشتم پلیس هرگز نمی‌تواند مرا شناسایی کند بنابراین پس از برطرف شدن مشکل مالی و معالجه چشم‌هایم دیگر ضرورتی بر فرار ندیدم و تصمیم گرفتم خود را معرفی کنم و حکم را نیز خواهم پذیرفت.

قاضی سری نیز پس از اینکه صداقت متهم را دید از مجازات بیشتر متهم چشم‌پوشی کرد و او را به پرداخت خسارت راننده نیز ملزم نمود.

ارسال دیدگاه