کد خبر : 532604

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ زمان : ۱۰:۰۰

ماجرای پیامک ظریف به فردوسی‌پور

پس از آنکه شب گذشته، عادل فردوسی‌پور اعلام کرد «مصاحبه دکتر ظریف وزیر خارجه کشورمان با برنامه نود، به تشخیص مدیران صداوسیما پخش نشده است»، یک منبع مطلع جزئیاتی عجیب از این ماجرای توهین‌آمیز در اختیار «انتخاب» قرار داد که حکایت از بداخلاقی بی‌سابقه دلواپسان علیه ظریف و در عین حال واکنش اخلاقی وزیر خارجه […]

پس از آنکه شب گذشته، عادل فردوسی‌پور اعلام کرد «مصاحبه دکتر ظریف وزیر خارجه کشورمان با برنامه نود، به تشخیص مدیران صداوسیما پخش نشده است»، یک منبع مطلع جزئیاتی عجیب از این ماجرای توهین‌آمیز در اختیار «انتخاب» قرار داد که حکایت از بداخلاقی بی‌سابقه دلواپسان علیه ظریف و در عین حال واکنش اخلاقی وزیر خارجه دارد.

درخواست نود و خندوانه برای مصاحبه با ظریف
این منبع مطلع به خبرنگار «انتخاب» گفت: تقریباً از بعد از توافق هسته‌ای، عادل فردوسی‌پور و رامبد جوان پیگیر مصاحبه با آقای ظریف بودند و ایشان نیز همواره از این دو مجری تلویزیون تشکر کرده و از حضور در برنامه‌های «خندوانه» و «نود» عذرخواهی می‌کرد. اما عادل فردوسی‌پور با سماجتِ رسانه‌ای خود، هفته‌ای چند بار به صورت هفتگی از دفتر وزیر خارجه و شخص ظریف، پیگیر مصاحبه بود.

وی اضافه کرد: پس از عمل جراحی لثه ظریف، نهایتاً هفته گذشته فرصت کوتاهی به دلیل تعویق سفر وزیر خارجه به نیویورک پیدا شد که ظریف در پاسخ به درخواست مجدد فردوسی‌پور، با مصاحبه موافقت کرد.

پیش‌بینی ظریف از سروصداها در مورد مصاحبه با نود
این منبع آگاه با اشاره به پیش‌بینی‌های ظریف در مورد سروصداهای احتمالی حول این مصاحبه گفت: وزیر خارجه قبل از مصاحبه هم به آقای فردوسی‌پور گفتند که گروهی سروصدا خواهند کرد ولی ایشان همچنان به برقراری مصاحبه اصرار داشت.

پس از انتشار نامه یک روزنامه علیه مصاحبه ظریف و متعاقباً مخالفت صداوسیما با پخش مصاحبه، حدود ساعت ۶ و نیم، به دکتر ظریف اطلاع دادند که «ریاست سازمان مانع پخش مصاحبه شده است» و سپس از ظریف خواستند اجازه دهد تا برای پخش مصاحبه، تلاش شود اما او مخالفت کرده و خواسته است که هیچ اقدامی نکنند.

پیامک ظریف به فردوسی‌پور
این منبع آگاه در ادامه گفت: حدود ساعت ۷ هم پیامکی از سوی ظریف به عادل فردوسی‌پور فرستاد شد؛ با این محتوا که «شنیدم فشار آوردند، از طرف من هیچ نگران نباشید، پخش نشدن مصاحبه اصلا برای من مهم نیست. بی‌جهت درگیر نشوید»، فردوسی‌پور نیز در پاسخ پیامک کوتاهی زد و تشکر کرد.

نکته حیرت‌انگیز، از یک سو مخالفت عجیب تلویزیون با پخش این مصاحبه (با وجود پیگیری و سماجت چندین ماهه عادل فردوسی‌پور) و از سوی دیگر، سکوت و ملاحظه اخلاقی ظریف برای پایان جنجال و بی‌اخلاقی تلویزیون دارد که البته حملات سهمگین دلواپسان بالاخص صداوسیما، در ایام توافق هسته‌ای مسبوق به سابقه است و به نظر می‌رسد، پس از این نیز، تداوم خواهد داشت.

گرچه به نظر می‌رسد توجیه سرافراز و مشاورانش برای مخالفت با پخش مصاحبه ظریف، «مسائل انتخاباتی» باشد، اما می‌توان به ایشان و دیگر مسئولان حساس و مقید به قانونِ صداوسیما این خبر را یادآوری کرد که شب گذشته، دکتر حدادعادل کاندیدای مجلس شورای اسلامی نیز به بهانه «شب یلدا» و «فال حافظ» در شبکه سه حضور یافتند!

منبع : سایت انتخاب
ارسال دیدگاه