کد خبر : 510572

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ زمان : ۰:۰۱

لوزه سوم در کودکان چیست؟

گرفتگی بینی، مشکلات خواب، خرخرهای شبانه، دردهای مکرر گوش، کاهش شنوایی و اختلالات رشد صورت از جمله علائم لوزه سوم است و شناخت بیماری لوزه سوم فقط از طریق معاینه و تشخیص پزشک ممکن است. وی کامران خزائنی با اشاره به سن تشخیص این بیماری، ادامه داد: تا هشت سالگی تشخیص این بیماری ممکن است. […]

گرفتگی بینی، مشکلات خواب، خرخرهای شبانه، دردهای مکرر گوش، کاهش شنوایی و اختلالات رشد صورت از جمله علائم لوزه سوم است و شناخت بیماری لوزه سوم فقط از طریق معاینه و تشخیص پزشک ممکن است.

وی کامران خزائنی با اشاره به سن تشخیص این بیماری، ادامه داد: تا هشت سالگی تشخیص این بیماری ممکن است. بیشترین تشخیص‌ها در بین سنین ۳ تا ۴ سالگی انجام می‌شود.

43566 420 لوزه سوم در کودکان چیست؟

این متخصص گوش و حلق و بینی تصریح کرد: تشخیص بیماری با روش‌های مختلفی از جمله عکس، آندوسکوپی و بررسی علائم بالینی ممکن است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: برای درمان این بیماری روش‌های مختلفی وجود دارد، بسته به تشخیص جراح پس از تاثیر نداشتن داروها بر بیماری از روش‌های مختلف شامل تیغ و قیچی، درمان با لیزر و امواج رادیویی استفاده می‌شود.

خزائنی با بیان اینکه این بیماری بر روی سایر اعضای بدن نیز تاثیر می‌گذارد، خاطرنشان کرد: عفونت گوش میانی یکی از عوارض این بیماری است. همچنین کاهش شنوایی، گرفتگی قلب و عروق، تغییر رشد صورت و … از جمله دیگر عوارض آن است.

منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه