کد خبر : 265169

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۱۶ زمان : ۸:۰۹

لاوروف: به زودی اس۳۰۰ را به ایران تحویل می‌دهیم

وزیر امور خارجه روسیه گفت: مسکو. سامانه دفاعی اس-۳۰۰ را به زودی به ایران تحویل خواهد داد. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس امنیتی سازمان همکاری‌های شانگهای در مسکو پایتخت روسیه، گفت که تحویل سامانه دفاعی- موشکی اس -۳۰۰ به ایران به […]

وزیر امور خارجه روسیه گفت: مسکو. سامانه دفاعی اس-۳۰۰ را به زودی به ایران تحویل خواهد داد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس امنیتی سازمان همکاری‌های شانگهای در مسکو پایتخت روسیه، گفت که تحویل سامانه دفاعی- موشکی اس -۳۰۰ به ایران به زودی انجام خواهد شد.

لاوروف ادامه داد: مقدمات تحویل اس-۳۰۰ در حال انجام است و این قرارداد به زودی اجرا خواهد شد.

ایران و روسیه قرارداد خرید این سامانه دفاعی را در سال ۲۰۰۷ امضا کردند که بعدتر مسکو تحت فشارهای غرب و رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۰ اجرای این قرارداد را به تعویق انداخت.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ماه گذشته طی حکمی ممنوعیت تحویل سامانه اس-۳۰۰ به ایران را لغو کرد که با واکنش واشنگتن و مقامات رژیم صهیونیستی مواجه شد.

همچنین ولادیمیر کوچین مشاور رئیس جمهور روسیه در امور همکاری‌های نظامی-فنی دو روز پیش از این اظهارات لاوروف گفت: مسکو انتقال سامانه دفاعی اس-۳۰۰ را در سال ۲۰۱۶ آغاز خواهد کرد.

این مقام روس افزود: مسکو در حال به روزرسانی برخی قسمت‌های این سامانه و تغییر مفاد قرارداد شامل قیمت‌هاست. ایرانی‌ها خواهان تحویل این سامانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند و ما برای آن تلاش می‌کنیم.

منبع : ایسنا

ارسال دیدگاه