کد خبر : 528597

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ زمان : ۱۰:۰۰

لاریجانی: برخی از خوشحالی مردم ناراحتند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نشستی با عنوان اقتصاد مقاومتی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران حضور یافت. لاریجانی با بیان اینکه نقدهایی که در این جلسه در حوزه اقتصادی بیان شد نشان از تفکر، شرایط روشن، تلاش و توجه خاص به موضوعات تخصصی بود، افزود: در مجموع سخنان […]

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نشستی با عنوان اقتصاد مقاومتی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران حضور یافت.
لاریجانی با بیان اینکه نقدهایی که در این جلسه در حوزه اقتصادی بیان شد نشان از تفکر، شرایط روشن، تلاش و توجه خاص به موضوعات تخصصی بود، افزود: در مجموع سخنان امروز مسئولان در این نشست نشان داد که دل پری از اقتصاد دارند و ما را تنها گیر آورده و آن را لبریز کرده‌اند.
رئیس قوه مقننه تصریح کرد: مهمترین موضوعی که در مجموع مباحث مطرح شد، این است که باید تغییر رویکرد را در اقتصاد پیگیری کنیم، زیرا باید پایه اداره کشور براساس عقلانیت باشد.
وی تاکید کرد: باید از ظرفیت عقلانی جامعه در پناه دین بهره برد، زیرا به فرموده امام حسین (ع) که مسلمان‌ها و انسان‌ها باید پنج چیز را دارا باشند که عقل و دین یکی از این موارد هستند.
نماینده مردم قم با اشاره به اینکه چگونه می‌توان از عقل در اداره کشور استفاده کرد، گفت: این تنها با استفاده از متخصصین در هر حوزه‌ای چه سیاسی، اقتصادی و … امکانپذیر است.
لاریجانی بیان داشت: یکی از مسائلی که باید به آن توجه کنیم، آن است که ما یک مصاف ۱۲ ساله را در حوزه هسته‌ای کشور داشتیم و در این ۳ سال اخیر مذاکرات به صورت تنگاتنگی پیش رفت.
رئیس قوه مقننه با بیان اینکه اکنون در کشور اختلافاتی بر سر پذیرش اجرای برجام وجود دارد، اظهار کرد: برخی می‌گویند پذیرش طرح اقدام متناسب و متقابل دولت در اجرای برجام یک تصمیم سریع و لحظه‌ای بوده است.
وی بیان داشت: بنده در جواب آنها می‌گویم که ۳ سال مذاکرات انجام شده و شورای هسته ای طی بیش از ۲۰ جلسه این موضوعات را بررسی کردند و اکنون افرادی بدون اطلاع در این زمینه اظهارنظر می‌کنند.
نماینده مردم قم با تاکید بر اینکه مسیر مذاکرات با فراز و فرودهایی همراه بود، گفت: هدف ما در مذاکرات داشتن فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز در کنار برداشت تحریم‌ها بود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه