کد خبر : 524133

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳ زمان : ۹:۰۰

قواعدی برای کسب‌وکار خانگی

به گزارش تازه‌های جهان ، تمام افرادی که این روزها آنها را به نام پولدار می‌شناسیم، از روز اول پولدار و سرمایه‌دار نبوده‌اند، اما با استفاده از ذهن اقتصادی خود توانسته‌اند راه کسب درآمد را پیدا کنند. در این ارتباط، برخی مشاغل را حتی بدون سرمایه اولیه می‌توان انجام داد که کسب‌وکار خرد و خانگی […]

به گزارش تازه‌های جهان ، تمام افرادی که این روزها آنها را به نام پولدار می‌شناسیم، از روز اول پولدار و سرمایه‌دار نبوده‌اند، اما با استفاده از ذهن اقتصادی خود توانسته‌اند راه کسب درآمد را پیدا کنند. در این ارتباط، برخی مشاغل را حتی بدون سرمایه اولیه می‌توان انجام داد که کسب‌وکار خرد و خانگی در این راستا قابل دسته‌بندی است. افرادی که سرمایه کافی ندارند و می‌خواهند به دنبال کسب درآمد از طریق مشاغل خانگی و خرد باشند، می‌توانند به این نکات توجه کنند:

ـ اگر قصد ورود به بازار کار را دارید، درباره شغل انتخابی خود تحقیقات لازم را انجام دهید و برای شروع کار و همچنین کسب سود عجول نباشید. قبل از شروع فعالیت باید نیازها شناسایی شود. برای این کار مدتی محل زندگی خود را بررسی کنید و دانش کافی درباره کسب و کار مورد نظر و تجربه کافی به دست آورید.

ـ خلاقیت و نوآوری، عاملی کلیدی در موفقیت کسب و کار محسوب می شود. سعی کنید توانایی ایجاد کالا و خدمات جدید را متناسب با نیاز بازار داشته باشید و کالاها و خدمات منحصر به فرد ارائه دهید.

ـ تکالیف خود را بخوبی انجام دهید. موفقیت بسیاری از کسب و کارهای خانگی به میزان آمادگی کارآفرین قبل از شروع فعالیت بستگی دارد. کتابخانه عمومی یکی از منابع عالی تحقیق برای مشتریان، صنایع، رقبا و نظایر اینها به حساب می آید.

ـ مشخص کنید محدودیت های ناحیه شما کدامند. قوانین محلی در بعضی نواحی، راه اندازی کسب و کار خانگی را غیرقانونی می داند. با بررسی این قوانین، از دردسرهای بعدی اجتناب کنید. از ادارات و مراکز محلی درخواست مستنثا شدن از این قانون را بدهید.

ـ مناسب ترین مکان ـ حتی درون منزل ـ را به عنوان دفتر کار خود برگزینید. تقریبا نیمی از کارآفرینان خانگی خارج از اتاق خواب خود مشغول فعالیت هستند. بهترین شیوه تعیین مکان ایده آل فعالیت اداری، بررسی ماهیت فعالیت بازرگانی و مشتریان است. از استقرار مؤسسه بازرگانی خود در اتاق خواب یا اتاق نشیمن اجتناب کنید.

ـ بر ایده های بازرگانی خانگی تمرکز کنید. در این فکر نباشید که همه محصولات را برای همه نیاز ها تولید کنید. بازار خود را تعریف کنید و پشتیبان مشتریان خود باشید.

ـ درباره قواعد و مقررات فعالیت بازرگانی خود با خانواده به بحث بنشینید. اداره یک شرکت خانگی به این معناست که شما می توانید زمان بیشتری را با خانواده بگذرانید و خانواده نیز می تواند زمان بیشتری را در کنار شما صرف کند.

ـ یک نام مناسب برای شرکت خود انتخاب کنید. اولین تصمیم بازاریابی شما انتخاب نام شرکت است. استفاده از نام خودتان کار را ساده می کند، ولی بعید است کمکی به فروش محصول یا خدمت شما کند.

ـ تجهیزات مناسب خریداری کنید. تکنولوژی مدرن به کارآفرینان خانگی امکان می دهد ظاهری همانند ۵۰۰ شرکت برتر دنیا بیابند، ولی این امر تنها در صورتی محقق خواهد شد که تجهیزات مناسب را خریداری کنید .یک دفتر خانگی مجهز باید یک خط تلفن مجزا، یک کامپیوتر، یک چاپگر لیزری یا جوهرافشان، یک دستگاه فاکس، یک دستگاه کپی، یک اسکنر و یک تلفن پاسخگو (یا پست صوتی) داشته باشد، ولی توجه داشته باشید که شما نمی توانید همه موارد را از روز اول در اختیار بگیرید.

ـ لباس مناسب بر تن کنید. پوشیدن لباس راحت، یکی از بهترین لذت های کار کردن در خانه به حساب می آید. هنگامی که نیازمند پوشیدن لباس برای ملاقات با یک مشتری، ملاقات با بانکدار، بستن یک قرارداد، فروش و نظایر آن هستید، از پوشیدن لباس راحتی اجتناب کنید.

دکتر شهرام بندپی

جام جم آنلاین
ارسال دیدگاه