کد خبر : 4994

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ زمان : ۷:۰۶

قرآن برای نخستین‌بار به سیاره مریخ می‌رود

ک جوان مصری که به همراه ۹۹ نفر دیگر برای سفر به سیاره مریخ با عنوان «سفر بی‌بازگشت به مریخ» انتخاب شده است، تصریح کرد: «اگر به من اجازه دهند، نسخه‌ای از قرآن کریم را با خود به سیاره مریخ می‌برم». به گزارش ایکنا به نقل از روزنامه «المصری الیوم»، محمد سلام، جوان مصری که […]

ک جوان مصری که به همراه ۹۹ نفر دیگر برای سفر به سیاره مریخ با عنوان «سفر بی‌بازگشت به مریخ» انتخاب شده است، تصریح کرد: «اگر به من اجازه دهند، نسخه‌ای از قرآن کریم را با خود به سیاره مریخ می‌برم».

به گزارش ایکنا به نقل از روزنامه «المصری الیوم»، محمد سلام، جوان مصری که به همراه ۹۹ نفر دیگر برای سفر «بی‌بازگشت به سیاره مریخ» انتخاب شده است، گفت: «اگر به من اجازه دهند که نسخه‌ای از قرآن کریم را به سیاره مریخ ببرم، من نخستین کسی خواهم بود که قرآن را به سیاره‌ای دیگر می‌برم».

وی درباره عنوان این سفر که آن را «بی‌بازگشت» نامیده‌اند، گفت: «عمر انسان دست خداوند است و وی ممکن است در این سفر زنده بماند». او و همکارانش قصد دارند برای ادامه حیات در سیاره مریخ اقدام به کاشت گیاه کنند.

محمد سلام معروف به «میدو» یک جوان مجرد ۳۲ ساله مصری است که در جوانی پدر و برادر کوچکتر خود را از دست داده و اکنون تنها یک برادر کوچکتر از خود به نام «مروان» دارد.

محمد سلام دو هفته پیش از میان ۲۰۵۵۸۶ نفر که داوطلب سفر به سیاره مریخ بودند، انتخاب شد، این طرح با عنوان «مارس ون» توسط یک سازمان هلندی از سال ۲۰۱۲ میلادی به منظور تأسیس «مستعمره بشری» در مریخ آغاز شده و یک شهروند عراقی مقیم آمریکا نیز در کنار این جوان مصری برای سفر به مریخ انتخاب شده است.

در حال حاضر در لیست این سازمان برای سفر به مریخ ۳۹ نفر از آمریکا، ۳۱ نفراز اروپا، ۱۶ نفر از آسیا، ۷ نفر از آفریقا، و ۷ نفر از اقیانوسیه انتخاب شده‌اند که این سازمان قصد دارد، در نهایت ۲۴ نفر را در ۶ مجموعه ۴ نفره به سیاره مریخ بفرستد، این افراد برای سفر به مریخ باید ۷ سال آموزش ببینند و سپس در سال ۲۰۲۳ اولین گروه طی سفر ۷ ماهه با امکانات و تجهیزات لازم به این سیاره سفر خواهند کرد.

سلام گفت: اگر به من اجازه دهند که نسخه‌ای از قرآن کریم را با خود ببرم؛ در این صورت من نخستین کسی خواهم بود که قرآن را به سیارات دیگر حمل می‌کند و نماز و روزه برپا می‌دارد و نخستین کسی خواهم بود که در مریخ وضو و تیمم می‌کند و هنگام اذان، ندای الله‌اکبر سر می‌دهد.

.

منبع : جنوب نیوز

ارسال دیدگاه