کد خبر : 525880

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵ زمان : ۷:۵۹

قبل از کار با رایانه حتما ضد آفتاب بزنید

کاربران رایانه مصرف ضد آفتاب را نباید فراموش کنند. پروین متوسلین متخصص پوست با اشاره به خطرات رایانه برای کاربران افزود: مانیتور رایانه‌ها به دلیل ساطع کردن اشعه‌ی فرابنفش مثل نور آفتاب عمل می‌کنند و کسانی که به طور مستمر با این دستگاه کار می‌کنند به خصوص افرادی که مستعد لک مثل لک‌های حاملگی یا […]

کاربران رایانه مصرف ضد آفتاب را نباید فراموش کنند.

پروین متوسلین متخصص پوست با اشاره به خطرات رایانه برای کاربران افزود: مانیتور رایانه‌ها به دلیل ساطع کردن اشعه‌ی فرابنفش مثل نور آفتاب عمل می‌کنند و کسانی که به طور مستمر با این دستگاه کار می‌کنند به خصوص افرادی که مستعد لک مثل لک‌های حاملگی یا کک و مک یا لکه‌های تیکه‌ای هستند باید از کرم‌ ضدآفتاب استفاده کنند.

وی اظهار داشت: نشستن ساعات طولانی پشت این دستگاه‌ها باعث ایجاد و یا تشدید لک‌ها می‌شود و حتی در درازمدت ممکن است باعث تخریب الیاف کلاژن و الاستین گردد.

متخصص پوست عنوان کرد: علاوه بر مانیتور رایانه‌ها، ال سی دی و تلویزیون‌ها، لامپ‌های کم‌مصرف و … دارای اشعه‌ی فرابنفش هستند و برای استفاده‌ی طولانی از این وسایل هم باید ضدآفتاب زده شود.

%DA%A9%D8%A7%D8%B1 %D8%A8%D8%A7 %D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87 قبل از کار با رایانه حتما ضد آفتاب بزنید

وی بیان کرد: ساعت‌های استفاده از رایانه را کم و فاصله‌ی خود با این دستگاه را زیاد کنید و ضدآفتاب خود را هر دو سه ساعت یکبار تکرار کنید چون معمولا این کرم‌ها سه یا چهار ساعت بیشتر پایداری ندارند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دکتر متوسلین خاطرنشان کرد: قرار دادن لپ‌تاپ روی پا در طولانی مدت به دلیل حرارت دستگاه به خصوص برای آقایان خطرناک است و در استمناء آنها امکان دارد مشکل ایجاد کند و همچنین حرارت مداوم به پوست باعث تغییر در عروق آن منطقه که تحت تابش مداوم آن حرارت است می‌شود.

ارسال دیدگاه