کد خبر : 523859

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ زمان : ۷:۰۰

فوتبال به داد گردشگری برزیل رسید

آمارها نشان می‌دهد، کشور برزیل در سال گذشته میلادی شش میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر را به خود جذب کرده که این رقمی کم‌نظیر در تاریخ صنعت گردشگری این کشور به حساب می‌آید. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برزیل برای اولین‌بار در تاریخ گردشگری‌اش و البته با کمک مسابقات جام جهانی فوتبال توانست در […]

آمارها نشان می‌دهد، کشور برزیل در سال گذشته میلادی شش میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر را به خود جذب کرده که این رقمی کم‌نظیر در تاریخ صنعت گردشگری این کشور به حساب می‌آید.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برزیل برای اولین‌بار در تاریخ گردشگری‌اش و البته با کمک مسابقات جام جهانی فوتبال توانست در سال ۲۰۱۴ شش میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر را به خود جذب کند.
این رقم به دلیل میزبانی رقابت‌های جام جهانی فوتبال نسبت به سال پیش از آن ۱۰٫۶ درصد افزایش داشت. نتایج این بررسی حاکی از آن است که آرژانتینی‌ها همچنان بیشترین استقبال را از سفر به این کشور می‌کنند.
در سال ۲۰۱۴ حدود یک میلیون و ۷۴۵ هزار آرژانتینی راهی برزیل شدند.
آمریکا با ۶۵۷ هزار مسافر و شیلی با ۳۳۷ هزار گردشگر، دومین و سومین رتبه‌های این رده‌بندی را به نام خود کرده‌اند. سائوپائولو محبوب‌ترین شهر برزیل است که در این بازه زمانی میزبان دو میلیون و ۲۱۹ هزار و ۹۱۷ گردشگر بوده است.
ریودوژانیرو پایتخت برزیل هم دومین رتبه را دارد و آمار ورود مسافران به آن، در قیاس با سال ۲۰۱۳ حدود ۳۳ درصد افزایش پیدا کرده است.
وزارت گردشگری برزیل با انتشار این گزارش اعلام کرد که ۷۰٫۶ درصد گردشگران بین‌المللی با هواپیما و ۲۷٫۳ درصد از راه زمینی به این کشور سفر می‌کنند. تاثیر برگزاری رقابت‌های جام جهانی بر رشد صنعت گردشگری برزیل تا جایی بوده که تعداد گردشگران در ماه ژوئن ۲۰۱۴ به طرز چشمگیری صعود کرد.
به گزارش ونچرز، این ماه درست زمانی بود که مسابقات برگزار می‌شد و طی آن یک میلیون و ۱۸ هزار و ۸۷۶ نفر راهی برزیل شدند. این در حالی است که این رقم در سال پیش از آن ۲۵۰ هزار و ۲۵ نفر بود.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه