کد خبر : 531116

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲ زمان : ۸:۰۰

فهرست تحریم‌های روسیه علیه ترکیه

دولت روسیه مصوبه‌ای را برای اعمال تحریم علیه ترکیه در پاسخ به سرنگونی جنگنده روس توسط آنکارا که هفته گذشته در مرز مشترک ترکیه و سوریه انجام شد تصویب کرد. این مصوبه که توسط دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه امضا شده است از تاریخ اول ژانویه واردات مواد غذایی از جمله گوشت طیور، سبزیجات و […]

دولت روسیه مصوبه‌ای را برای اعمال تحریم علیه ترکیه در پاسخ به سرنگونی جنگنده روس توسط آنکارا که هفته گذشته در مرز مشترک ترکیه و سوریه انجام شد تصویب کرد.

این مصوبه که توسط دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه امضا شده است از تاریخ اول ژانویه واردات مواد غذایی از جمله گوشت طیور، سبزیجات و میوه‌های خشک، یخ زده و تازه و میخک را ممنوع کرده است.

این مصوبه فعالیت‌های کمیسیون بین دولتی روسیه – ترکیه در امور تجارت و همکاری اقتصادی و همچنین تمامی مذاکرات مربوط به سرمایه گذاری و تجارت دو جانبه را به حالت تعلیق درآورده است.

همچنین بر این اساس تعداد مجوزهای سالانه برای سال ۲۰۱۶ جهت حمل محموله‌ها از طریق زمینی به ۲۰۰۰ عدد کاهش داده شده و احتمالا تمامی آنها لغو خواهد شد.

بر اساس این مصوبه شهروندان ترک که قرارداد کاری یا مدنی آنها قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ امضا شده از اول ژانویه ۲۰۱۶ اجازه کار در روسیه را نخواهند داشت.

قرارداد دو جانبه در خصوص سفر بدون نیاز به روادید به دو کشور و همچنین پروازهای چارتری میان دو کشور به غیر از مواردی که جهت بازگشت شهروندان روسیه از ترکیه است لغو خواهد شد.

هم چنین انجمن تورگردانان روسیه اعلام کرد که برنامه تورهای خود را به ترکیه کاهش خواهد داد.

وزارت علوم و آموزش روسیه اعلام کرد که همکاری خود با دانشگاه‌های ترکیه را کاهش خواهد داد و تمامی دانش آموزان ترک را در آینده‌ای نزدیک از کشور خود اخراج می‌کند.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه