کد خبر : 524980

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۰ زمان : ۲۲:۰۰

فغانی به اشتباه برای ذوب‌آهن پنالتی گرفت

در خصوص عملکرد علیرضا فغانی در بازی تیم‌های پرسپولیس و ذوب‌آهن اصفهان در هفته چهارم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور، ضمن بیان مطلب فوق افزود: بنا به گزارش ناظر بازی تیم‌های پرسپولیس تهران و ذوب‌آهن، قضاوت فغانی در خصوص صحنه پنالتی که به ضرر تیم پرسپولیس اعلام شد، اشتباه بود. وی با بیان اینکه زوایه دید […]

در خصوص عملکرد علیرضا فغانی در بازی تیم‌های پرسپولیس و ذوب‌آهن اصفهان در هفته چهارم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور، ضمن بیان مطلب فوق افزود: بنا به گزارش ناظر بازی تیم‌های پرسپولیس تهران و ذوب‌آهن، قضاوت فغانی در خصوص صحنه پنالتی که به ضرر تیم پرسپولیس اعلام شد، اشتباه بود.

وی با بیان اینکه زوایه دید و محل جای‌گیری فغانی در صحنه پنالتی که به ضرر پرسپولیس صادر شد، مناسب نبود، ادامه داد: در این صحنه زوایه نگاه فغانی اگر کمی متمایل به سمت چپ می‌شد، می‌تواست صحنه خطا را به خوبی ببیند و تصمیم درستی بگیرد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در عین‌حال با بیان اینکه فغانی داور بزرگی است و تا دقیقه ۸۸ توانست قضاوت خوبی داشته باشد، افزود: هرچند فغانی در چند هفته نخست لیگ برتر فوتبال قضاوتی نداشت ولی در رقابتهای خارجی توانست قضاوت کند و در این قضاوت‌ها نیز عملکرد خوبی داشته است.

وی با تاکید بر اینکه داور را نمی‌توان عامل نتیجه نگرفتن یک تیم عنوان کرد، یادآور شد: وقتی بازیکن نمی‌تواند پنالتی را گل کند یا از فاصله چهار متری دروازه، توپ را به بیرون می‌زند، آیا داور مقصر است. تیم‌ها باید فکری به حال نحوه بازی و ضعف‌های خود بکنند تا داور را مقصر نتیجه گرفتن خود ندانند.

اصفهانیان درخصوص انتخاب فغانی برای بازی حساس پرسپولیس و ذوب‌آهن اصفهان با توجه به محرومیت قبلی این دوار فوتبال خاطرنشان کرد: قهرمانی نیز بعد از محرومیت توانست در دیدار سپاهان برابر ذوب‌آهن قضاوت خوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه بازی‌های بزرگ دارای حساسیت‌ها و فشارهایی روی داوران است، افزود: فغانی می‌توانست بهتر قضاوت کند و با توجه به عدم‌جای‌گیری مناسب فکر کرد که توپ به دست بازیکن پرسپولیس خورده است. این داور اگر دقت بیشتری می‌کرد، زاویه استقرار مناسبی داشت و از چابکی خود استفاده می‌کرد، در تشخیص صحنه مورد نظر اشتباه نمی‌کرد.

رئیس کمیته داوران فدارسیون فوتبال با تاکید بر اینکه اشتباهات داوری در همه جای جهان وجود دارد، تصریح کرد: داوران ایرانی هم از اشتباهات داوری مستثنی نیستند، هرچند باید دقت بیشتری در داوری‌ها صورت بگیرد.

وی همچنین تاکید کرد: همکاری تنگاتنگ بین کمیته داوران و دپارتمان در انتخاب و چینش داوران برای بازی‌ها وجود دارد.

اصفهانیان با بیان اینکه قضاوت‌های داوران به‌صورت دقیق مورد توجه و بررسی قرار دارد، گفت: قضاوت‌های داوران مورد بازبینی دقیق قرار می‌گیرد و در کلاس‌های آموزشی و توجیهی به داوران آموزش‌ها و تذکرات لازم برای بازی‌های آینده داده می‌شود.

ارسال دیدگاه