کد خبر : 3562

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳ زمان : ۸:۵۰

فریده دیبا : اشرف، بهروز وثوقی، مافیا، و سینما همه با هم در ارتباط بودند

فریده دیبا مادر فرح در کتاب « دخترم فرح » گفته هایی ضد گفته های تاج الملوک گفته. بخوانید و قضاوت کنید: از جشن‌ها و میهمانی‌هایی که می‌دانستنم اشرف در آن حضور دارد، شدیداً دوری می‌کردم. من هیچ خصومتی با او نداشتم. اما از جسارت او وحشت داشتم. اشرف رعایت هیچ چیز را نمی‌کرد. برای […]

فریده دیبا مادر فرح در کتاب « دخترم فرح » گفته هایی ضد گفته های تاج الملوک گفته. بخوانید و قضاوت کنید:

از جشن‌ها و میهمانی‌هایی که می‌دانستنم اشرف در آن حضور دارد، شدیداً دوری می‌کردم. من هیچ خصومتی با او نداشتم. اما از جسارت او وحشت داشتم. اشرف رعایت هیچ چیز را نمی‌کرد. برای مثال گاهی اوقات در حضور اشخاص زن مرد شوهردار را تشویق به معاشقه با یک مرد زن‌دار دیگر می‌کرد. اشرف در اوایل دهه ۵۰ به چند هنرپیشه و خواننده که مورد توجه اش قرار گرفته بودند، کمک‌های مالی درخور توجه‌ای می‌کرد؛ و معتقد بود باید هنرمندان از نظر مالی کاملاً تأمین باشند و اغتشاش فکری ناشی از تأمین مخارج زندگی در آنها به وجود نیاید تا بتوانند همه نبوغ خود را صرف امور هنری نمایند. اگرچه او خیلی دوست داشت هنرپیشه شود، ولی محمدرضا نمی‌گذاشت. او زن زشت و بدهیبتی بود اما نباید از حق گذشت که نقش شاهزاده را به استادی بازی می‌کرد. او درحالی که از قاچاقچیان طرازاول مواد مخدر در جهان و جزو باندهای مافیایی بین المللی بود، در داخل کشور بنیاد نیکوکاری درست کرده و در سازمان ملل متحد هم نماینده حقوق بشر ایران بود. او عاشق بهروز وثوقی بود. اشرف در جریان افتتاحیه جشنواره فیلم تهران بهروز را دید و از او خوشش آمد.

از سال ۱۳۵۴ به بعد بهروز که پیش از آن شوهر فائقه آتشین بود، یار غار اشرف شد و بیشتر اوقاتش را در کاخ نور با اشرف می‌گذراند. او آنقدر به بهوز علاقه داشت که به عنوان کادو برایش سینمایی در جاده قدیم شمیران حوالی قلهک خریداری کرد. بهروز پس از آشنایی با اشرف و با حمایتهای او سری تو سرها در آورد و پول و پله ای هم به هم زد. حمایت اشرف از بهروز سبب اعمال نفوذ او در سینمای ایران شد و بسیاری از قراردادهای سینمایی با نظر او بسته می‌شد. تهیه کنندگان از سود خود به بهروز وثوقی می‌دادند تا او از نفوذ خود در دربار استفاده کرده و کارهای آنها را انجام دهد. با یک اشاره ی او اشرف دستور می‌داد که فلان فیلم توقیف شود و یا فلان فیلم از توقیف آزاد گردد. حتی کار به جایی رسیده بود که در چندین شرکت ساختمانی به بهروز سهم داده بودند تا او به پشتوانه ارتباط با اشرف برای آنها مناقصه های بزرگی دولتی را اخذ کند.

فریده دیبا از اشرف به عنوان یک زن کثیف یاد می‌کند.

ارسال دیدگاه