کد خبر : 526630

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۶ زمان : ۲۰:۰۰

فرش تبریز پادشاه صنایع دستی آذربایجان‌شرقی

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، معاون اقتصادی و امور بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی معتقد است: فرش تبریز پادشاه صنایع دستی آذربایجان‌شرقی است. احمد محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی تبریز، گفت: تشکیل شرکت‌های تعاونی و سهامی خاص با محوریت صنایع دستی، می‌تواند نقش بسیار خوبی در […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، معاون اقتصادی و امور بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی معتقد است: فرش تبریز پادشاه صنایع دستی آذربایجان‌شرقی است.

احمد محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی تبریز، گفت: تشکیل شرکت‌های تعاونی و سهامی خاص با محوریت صنایع دستی، می‌تواند نقش بسیار خوبی در افزایش فروش تولیدات هنرمندان استان و فراهم کردن زمینه‌های لازم برای حضور در بازارهای داخلی و خارجی داشته باشد.

به گفته وی مهم‌ترین مشکل اکثر هنرمندان و خلق کنندگان صنایع دستی، عدم توانایی لازم برای فروش آثار خود و حضور در بازارهای جهانی است، که برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی تا حدی می‌تواند این مشکل را مرتفع کند.

محمدزاده از آمادگی معاونت اقتصادی و امور بین‌الملل استانداری برای حمایت از تشکیل، حمایت و معرفی شرکت‌های تعاونی در راستای افزایش فروش محصولات و صنایع دستی خبر داد.

معاون اقتصادی و امور بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی از مسئولان برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی در داخل و خارج کشور خواست تا امتیازات و تخفیفات ویژه‌ای برای هنرمندان در راستای تشویق هرچه بیشتر آنان برای حضور در این نمایشگاه‌ها در نظر بگیرند.

وی با تاکید مجدد بر لزوم راه‌اندازی و تشکیل شرکت‌های تعاونی صنایع دستی اظهار کرد: اشخاصی که در حوزه صنایع دستی فعالیت می‌کنند باید با تشکیل تعاونی‌ها و شرکت‌های سهامی خاص کالاهای خود را به صورت زنجیره‌ای عرضه کنند.

محمدزاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مذاکرات اخیر جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ تصریح کرد: همه باید برای دوران پساتحریم آماده باشند چرا که امکان حضور در بازارهای جهانی بیش از پیش برای هنرمندان فراهم خواهد شد.

وی از فرش به عنوان پادشاه صنایع دستی استان نام برد و ادامه داد: متاسفانه در دولت گذشته، آماری از صاردات فرش در مصاحبه‌های مسئولان و جلسات مختلف اعلام شده بود که با واقعیت انطباق نداشته و اکثریت آن‌ها آماری کذایی و دهن پر کن بود.

معاون اقتصادی و امور بین‌الملل استاندار از تشکیل ستاد حمایت از صنعت فرش استان با دستور شخص استاندار خبر داد و افزود: اولین جلسه ستاد حمایت از صنعت فرش استان در روزهای آتی در تبریز برگزار می‌شود.

محمدزاده برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در تبریز را گامی بسیار مهم در راستای افزایش ارتباط هنرمندان سراسر کشور با یکدیگر و افزایش فروش محصولات تولید شده آنان عنوان کرد.

 

 فرش تبریز پادشاه صنایع دستی آذربایجان‌شرقی

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه