کد خبر : 454923

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱ زمان : ۱۲:۱۷

فرزند ۲ ساله ام راه نمی رود، چه کار کنم؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان:  پسر ۲۱ماهه ای دارم که هنوز راه نمی رود .ام آر ای داده و نوار عضله هم ازش گرفتم، گفتن که سالم است. البته با کمک تکیه گاه می تونه راه برود، ولی تنهایی نمی تواند، حتما باید دستش روبگیریم. البته نشسته هم می تونه برود. پاسخ از دکتر اکبر کوشانفر، متخصص اطفال: […]

سوال مخاطب نی‌نی‌بان:  پسر ۲۱ماهه ای دارم که هنوز راه نمی رود .ام آر ای داده و نوار عضله هم ازش گرفتم، گفتن که سالم است. البته با کمک تکیه گاه می تونه راه برود، ولی تنهایی نمی تواند، حتما باید دستش روبگیریم. البته نشسته هم می تونه برود.
پاسخ از دکتر اکبر کوشانفر، متخصص اطفال:
مادر عزیز شیرخوار ۲۱ ماهه باید بتواند مستقل بایستد. اما با توجه به توضیحاتی که دادید باید بگویم که اگر جواب آزمایشات نشان دهنده مشکلی نبوده است، بهتر است والدین، به خصوص مادر بیشتر در طرز راه رفتن به شیرخوار کمک کند. همچنین بهتر است از دو جنبه یعنی رشد مغزی و بیماری عصبی عضلانی هم در خانواده هم بررسی شود. اگر این مشکلات در خانواده وجود نداشته باشد، به فرزندتان کمک کنید و بیشتر با او در این زمینه کار کنید. همچنین می توانید عضلات او را در منزل به آرامی ماساژ دهید. به امید خدا کودکتان راه خواهد رفت.
ارسال دیدگاه