کد خبر : 4560

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ زمان : ۷:۱۶

فردا مردم ايران، امريكا را به زانو در می‌آورند

انقلاب اسلامي ايران در حالي آغاز سي‌و‌هفتمين بهار از عمر با بركت خود را تجربه مي‌كند كه آثار آن در عرصه داخلي، منطقه‌اي و بين‌المللي سبب شده است ايران عزيز از كشوري دست‌نشانده و  زير سلطه بيگانگان، به قدرت منطقه‌اي تبديل شود و عقبه‌هاي راهبردي آن تا هزاران كيلومتر فراتر از مرز‌هاي جغرافيايي‌اش گسترش يابد. […]

انقلاب اسلامي ايران در حالي آغاز سي‌و‌هفتمين بهار از عمر با بركت خود را تجربه مي‌كند كه آثار آن در عرصه داخلي، منطقه‌اي و بين‌المللي سبب شده است ايران عزيز از كشوري دست‌نشانده و  زير سلطه بيگانگان، به قدرت منطقه‌اي تبديل شود و عقبه‌هاي راهبردي آن تا هزاران كيلومتر فراتر از مرز‌هاي جغرافيايي‌اش گسترش يابد.
پيشرفت‌هاي علمي و صنعتي در عين فشار و تحريم‌ها، تثبيت اقتدار دفاعي ايران و الهام‌بخشي گفتمان انقلاب اسلامي سبب شده است طي سال‌هاي پس از انقلاب اسلامي، فشار‌ها و توطئه‌هاي دشمن عليه انقلاب روز‌به‌روز پيچيده‌تر شود اما در عين حال به دليل قابليت‌هاي ذاتي انقلاب در مهار آن‌كه الهام‌گرفته از تعاليم دين مبين اسلام و نهضت‌ عاشوراست، تهديدات را به فرصت تبديل كرده است، به گونه‌اي كه همگان اذعان دارند اگر تحريم‌ها نبود چه بسا پيشرفت‌هاي صنعتي و دفاعي كشور حاصل نمي‌شد و اگر راهبردهاي دشمنان در ايجاد جنگ‌هاي منطقه‌اي براي مهار حركت انقلاب اسلامي نبود، عقبه‌ راهبردي ايران اينگونه در سطح منطقه و فراتر تثبيت نمي‌شد و دشمنان اكنون ناچار نبودند در چند جبهه با سرپنجه‌هاي انقلاب درگير شوند.
يكي از مؤلفه‌هاي اساسي و مؤثر در حفظ و پويايي انقلاب حضور مردم در صحنه‌هاي مختلف انقلاب است. اين حضور سبب شده است انقلاب قادر باشد همواره با اتكا به ظرفيت‌هاي داخلي با چالش‌ها و تهديدات مقابله كند. يكي از اين عرصه‌ها مقابله با تهاجم سخت دشمنان در طول تاريخ انقلاب است. مهار تروريسم كور و‌مقابله با توطئه تجزيه قومي، در سال‌هاي اوليه انقلاب و مهم‌تر از آن مقاومت در هشت سال جنگ جز با اتكا بر همراهي و حضور مردم امكانپذير نبود. حضور در انتخابات‌ها كه به طور قطع بالاترين نصاب را در ميان كشور‌هاي جهان ثبت كرده و طي اين مدت به طور متوسط مردم هر سال يك بار پاي صندوق‌هاي رأي حضور يافته‌اند، بعد ديگري از جلوه‌هاي نظام مردمسالاري ديني است كه تجلي مقبوليت مردمي را در كنار اسلاميت آن تضمين كرده است.
راهپيمايي مردمي در فراز‌هايي نظير مراسم ۲۲ بهمن، ۹ دي ماه و… نيز يكي ديگر از عرصه‌هايي است كه در طول سال‌هاي گذشته به بستري براي اثبات تعلق و دلبستگي مردم به نظام تبديل و سبب شده است دشمناني كه به زعم خود به نسل‌هاي دوم و سوم بعد از انقلاب اميد بسته بودند را نه تنها نااميد كند بلكه به تعبير زيباي مقام معظم رهبري در جمع مردم قم در ۱۹ دي امسال، همچون سيلي محكمي به صورت كساني است كه سعي داشته و دارند انقلاب را از مسير خود منحرف كنند.
اما در ميان راهپيمايي‌ها و حضور مردم در عرصه‌هاي انقلاب، حضور امسال مفهومي متفاوت دارد چرا كه اين حضور در شرايطي صورت مي‌گيرد كه دشمنان از استراتژي‌هاي براندازي نظام نااميد شده و مبتني بر استراتژي تغيير محاسبات، تغيير باور مسئولان و مردم، كارآمدي و قابليت نظام را دنبال مي‌كنند و به همين دليل است كه در ماه‌هاي اخير دشمنان در اين حوزه متمركز شده و با سرمايه‌گذاري روي شبكه‌هاي رسانه‌اي و مجازي، ايجاد ترديد در قابليت‌هاي نظام در عرصه‌هايي نظير هسته‌اي،‌ توان دفاعي و… را دنبال كرده و مي‌كنند. تطهير نظام گذشته، تخريب چهره امام(ره)، جابه‌جايي در ارزش‌هاي بنيادين انقلاب، القاي انحراف انقلاب از مسير اصلي خود، فاسد و آلوده نشان دادن نيروها و نهاد‌هاي انقلاب و القاي اينكه مردم ديگر در پاي دفاع از انقلاب نيستند، تنها بخشي از جنگ نرم سازماندهي شده دشمن عليه انقلاب اسلامي و ارزش‌هاي آن است.
بديهي است اين تعارض گسترده و چندبعدي دشمنان نظام كه پيوست آن تهديد نظامي (سر ميز بودن همه گزينه‌ها) و تحريم فلج‌كننده اقتصادي براي ايجاد فشار بر مردم و ناراضي‌سازي آنها نسبت به نظام است، حضوري متفاوت را ايجاب مي‌كند،به ويژه آنكه آنها به بهانه پرونده هسته‌اي سعي در تحقير دولتمردان و مردم ايران و ايجاد دوگانگي ميان آنها دارند. هفته گذشته ديويد كوهن، معاون وزارت خزانه‌داري امريكا در مصاحبه با روزنامه امريكايي وال‌استريت‌ژورنال مدعي مي‌شود بهبود اقتصاد ايران بدون سازش با غرب در مذاكرات هسته‌اي امكانپذير نيست و اين وضعيت اهرم فشار امريكا را در مذاكرات نهايي تقويت مي‌كند. او مي‌افزايد: ايراني‌ها گير افتاده‌اند، بدون رفع تحريم‌ها نمي‌توانند اقتصاد را بازسازي كنند، فكر مي‌كنم آنها با دستان بسته به مذاكرات آمده‌اند.
مقام معظم رهبري در سخنان روز ۱۹ بهمن‌ماه خود در جمع فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي ارتش با اشاره به خط رسانه‌اي و تبليغاتي امريكا در تحقير مردم ايران و با اشاره به ظرفيت‌هاي عظيم انقلاب اسلامي و جايگاه انقلاب اسلامي در ميان ملل جهان به شكست‌هاي امريكا در منطقه تأكيد فرمودند كه: در روز ۲۲ بهمن شما خواهيد ديد كه ملت ايران چه حضوري خواهند داشت و آن موقع معلوم خواهد شد كه آيا ملت ايران دست بسته است؟ ايشان سپس خاطرنشان كردند كه: به لطف خداوند ملت ايران در ۲۲ بهمن نشان خواهند داد كه هر كسي بخواهد اين ملت را تحقير كند با ضربه متقابل مواجه خواهد شد. به فضل الهي ملت ايران با حضور مقتدرانه و عزم راسخ خود در ۲۲ بهمن دشمن را به زانو درخواهد آورد

.

منبع : صاحب خبر

ارسال دیدگاه