کد خبر : 525549

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹ زمان : ۲۰:۰۰

فانی: یک‌چهارم معلمان دوره متوسطه کلاس درس ندارند

علی‌اصغر فانی در حاشیه جشنواره تجارب برتر تربیتی درباره رتبه‌بندی معلمان، گفت: کانون‌های ارزیابی که در سالهای آینده تشکیل می‌شود نسبت به فعالیتهایی که در راستای ماموریت معلمان باشد، اقدام می‌کنند. وی افزود: الگوهای برتر تدریس یکی از شاخص‌های موثر در بحث رتبه‌بندی معلمان است. فانی با بیان اینکه طرح رتبه‌بندی امروز در شورای توسعه […]

علی‌اصغر فانی در حاشیه جشنواره تجارب برتر تربیتی درباره رتبه‌بندی معلمان، گفت: کانون‌های ارزیابی که در سالهای آینده تشکیل می‌شود نسبت به فعالیتهایی که در راستای ماموریت معلمان باشد، اقدام می‌کنند.

وی افزود: الگوهای برتر تدریس یکی از شاخص‌های موثر در بحث رتبه‌بندی معلمان است.

فانی با بیان اینکه طرح رتبه‌بندی امروز در شورای توسعه مدیریت مصوب شد، تصریح کرد: احکام معلمان تا پیش از مهرماه صادر می‌شود و اکنون نمی‌توانیم در رابطه با میزان افزایش حقوق صحبت کنیم؛ چرا که شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است.

وزیر آموزش و پرورش درباره کمبود معلم در آغاز سال تحصیلی نیز بیان کرد: به دنبال آماده‌سازی فضا، تجهیزات و نیروی انسانی با اجرای پروژه مهر هستیم و از بهمن ماه سال ۹۳ موضوع پروژه مهر سال ۹۴ را شروع کرده‌ایم.

وی افزود:  سال گذشته با کمترین مشکل، سال تحصیلی را آغاز کردیم، امسال نیز با هماهنگی‌های صورت گرفته در تلاشیم سال تحصیلی را بدون مشکل خاصی شروع کنیم.

فانی یادآور شد: تعداد زیادی دانش‌آموز و کلاس درس در شهر تهران داریم. در سال گذشته در چند مورد مدارس معلم نداشته‌اند و آن هم به دلیل مشکلاتی بود که برای معلمان ایجاد شد، اما به صورت ضربتی حل کردیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره انتقال دبیران دوره متوسطه به دوره ابتدایی، بیان کرد: با تغییر ساختار نظام آموزشی کشور، دوره متوسطه که ۴ پایه بود از امسال به ۳ پایه کاهش می‌یابد و یک چهارم نیروهای دوره متوسطه کلاس درس نخواهند داشت.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش باید به بهترین نحو از نیروی انسانی خود استفاده کند و نمی‌تواند آنها را بدون کار رها کند، بنابراین از فرهنگیان تقاضا دارم با آموزش و پرورش همکاری کنند تا از این مرحله عبور نماییم.

فانی ادامه داد: برای اجرای عدالت نسبی میان معلمان، طبق ضوابط مشخص تمامی همکاران در دوره متوسطه اول و دوم امتیازبندی شده‌اند و بر اساس امتیازها، محل کارشان با نظر خود افراد تعیین می‌شود. اگر فردی در متوسطه اول و دوم سازماندهی نشد با توجه به امتیازات کسب شده باید در دوره دیگر ساماندهی شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: تعدادی از معلمان که در دوره دوم متوسطه حضور دارند، در گذشته در پایه ابتدایی تدریس می‌کردند و برای معلمانی که از دوره متوسطه به ابتدایی منتقل می‌شوند، دوره‌های توجیهی و آموزشی برگزار می‌کنیم و این مشکلات عوارض تغییر نظام آموزشی در چهار سال گذشته است.

وی درباره مردودی ۴۷ هزار دانش‌آموز اول ابتدایی نیز تصریح کرد: با به کارگیری روش‌های نوین و آموزش برای معلمان تلاش می‌کنیم تا افت تحصیلی را به حداقل برسانیم، البته برخی از دانش‌آموزانی که مردود شده‌اند، دیرآموز هستند که در مدارس عادی تحصیل می‌کردند.

منبع : خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه