کد خبر : 4444

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۷ زمان : ۶:۵۶

فاطمه معتمدآریا همسرش را تشویق کرد

نشست خبری فیلم «بهمن» شامگاه پنجشنبه ۱۶ «بهمن» با حضور مرتضی فرشباف کارگردان، جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده، فاطمه معتمدآریا بازیگر، نسیم مرعشی نویسنده، پوریا پارسامقام تدوین‌گر و فریده اسماعیلی، احمد حامد و مریم شیرازی بازیگران در تالار سعدی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد. فرشباف در این نشست قصه اصلی فیلم خود را تلفیقی از زندگی […]

نشست خبری فیلم «بهمن» شامگاه پنجشنبه ۱۶ «بهمن» با حضور مرتضی فرشباف کارگردان، جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده، فاطمه معتمدآریا بازیگر، نسیم مرعشی نویسنده، پوریا پارسامقام تدوین‌گر و فریده اسماعیلی، احمد حامد و مریم شیرازی بازیگران در تالار سعدی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

فرشباف در این نشست قصه اصلی فیلم خود را تلفیقی از زندگی واقعی مادر و مادربزرگش معرفی کرد و گفت: این فیلم روایتی از ۲، ۳ ماه آخر زندگی مادربزرگ من است. کاراکتر هما نیز خیلی چیزها را از شخصیت مادر من قرض گرفته است.

در ادامه معتمدآریا در پاسخ به اظهارنظری مبنی بر اینکه خبرنگاران برای بازی او به تماشای «بهمن» نشسته‌اند، گفت: مطبوعاتی‌ها بچه محل‌هایشان را دوست دارند. ما با هم ۳۰ سالی در این سینما بودیم و به هم علاقه‌مندیم من آخرین‌بار فیلم «اینجا بدون من» را داشتم که گرچه آتش‌اش زدند اما اکران شد تا امروز که این فیلم‌ام را نمایش می‌دهند کاری نداشتم.

در ادامه نوروزبیگی درباره متفاوت بودن آثاری که تهیه می‌کند توضیح داد: این تنوع آگاهانه است. من همیشه مسیر سختی را برای انتخاب فیلمنامه‌ها و ساخت آنها پیش رو دارم. اینکه بتوان ادارات، سازمان‌ها یا بانک‌ها را مجاب کرد که یک فیلم پیام‌های خیلی خوب حتی در سطح جهان دارد و همکاری در ساخت آن بازتاب خوبی خواهد داشت مسیر بسیار سختی است.

وی ادامه داد: سختی‌های این فیلم نیز کاملا مشهود بود و تیم تولید در سرمای ۱۵- تا ۲۰ درجه زیر صفر کار کردند من هم در حد بضاعتم حمایتشان کردم.

پس از این مرعشی شباهت ««بهمن»» با فیلم «بی‌خوابی» با بازی آلپاچینو را نادرست دانست و گفت: کار ما زنانه است و آن فیلم پلیسی بود. بی‌خوابی تنها یکی از وجوهی است که در «بهمن» دنبال می‌شود.

فرشباف نیز درباره ریتم کند فیلم اظهار کرد: فیلم ما ۱۰۰ دقیقه است نه ۱۲۰ دقیقه. من فکر می‌کنم تم فیلم روی ایستایی زمان توقف، سکون و پا به سن گذاشتن تاکید دارد و به این لحاظ مثل برفی که بی‌وقفه می‌بارد یا مثل گذر عمر نمی‌توان جلوی آن را گرفت و نیاز به ته‌نشین شدن دارد.

معتمدآریا نیز در این‌باره تصریح کرد: من چون در این فیلم بازی کردم نمی‌توانم منصفانه حرف بزنم تنها می‌گویم از هر لحظه فیلم آنقدر مشعوف شدم که حس می‌کنم از دیدن آن انرژی خوبی پیدا کرده‌ام.

وی ادامه داد: مخاطب این فیلم کسانی که دی‌وی‌دی‌های کف خیابان را در خانه تماشا می‌کنند نیستند و دیدن فیلم‌هایی شبیه «بهمن» به صبوری نیاز دارد چیزی که در ما کم شده و تماشای این نوع فیلم‌ها را سخت می‌کند.

در ادامه احمد حامد همسر معتمدآریا نیز با بیان اینکه بازیگر نیست و بازیگری را دوست ندارد گفت: اولین‌بار مانی حقیقی به من اصرار کرد که در فیلمش بازی کنم البته آن فیلم قواره حرفه‌ای نداشت و ما صرفا جلوی دوربین بودیم بعد فهمیدیم فیلم بازی کردیم اما فرشباف در سن ۲۷، ۲۸ سالگی سمج و پرکار است و من هم همانطوری که هستم در فیلم ظاهر شده‌ام و تنها دلیل آن سماجت فرشباف است.

فریده اسماعیلی بازیگر سن و سال‌دار این فیلم نیز درباره دلایل حضور خود در «بهمن» توضیح داد: شاید اولین و مهمترین دلیلی که این فیلم را بازی کردم حضور خانم معتمدآریا باشد. او مرا انتخاب کرد و من به پشتوانه راهنمایی‌های او این جرات را به خودم دادم که برای اولین‌بار در یک فیلم بازی کنم گرچه نقش پیرزن رنجور، مریض و دم مرگ جذاب نیست اما من سعی کردم تا جایی که می‌توانم در نقش فرو بروم.

در ادامه شیرازی نیز درباره حضور در این فیلم گفت: من این شانس را داشتم که قبلا در تئاتر با معتمدآریا کار کرده بودم اما این اولین تجربه تصویری من در کنار او بود. فرشباف نیز کارگردانی پرانرژی است.

فرشباف با بیان اینکه فردی احساساتی است اما حضور معتمدآریا و هومن بهمنش باعث شده اینجا باشد و لبخند بزند تصریح کرد: خوشحالم که از ساختن این فیلم مایوس نشدم اگر فیلمی شبیه «سوگ» اینجا اکران می‌شد معلوم نیست چه اتفاقات عجیب و غریبی رخ می‌داد چون آن فیلم بسیار رادیکال تر است.

در بخش پایانی این نشست یکی از حاضران که می‌گفت سوال دارد اما خودکار ندارد برای اولین‌بار پرسش خود را به صورت شفاهی مطرح کرد. سوال او این بود که چرا با وجود اینکه شخصیت‌های زن و شوهر فیلم واقعا زن و شوهر هستند از محرم بودن این دو برای واقعی‌تر شدن فضای اثر استفاده‌ای نشده است.

فرشباف نیز در این زمینه توضیح داد: اتفاقا در پشت صحنه فیلم ما رابطه صمیمی بین معتمدآریا و حامد برقرار بود رابطه‌ای بسیار گرم و این دو مدام سربه‌سر هم می‌گذاشتند اما ما چون می‌خواستیم فیلم سردی بسازیم تا قرار بود کار شروع شود این دو را از هم دور می‌کردیم و اصلا به فکر من نرسید که از این ظرفیت استفاده کنم.

وی همچنین در پایان سخنانش از حضور پوریا پارسامقام تدوین‌گر اثر تشکر و اعلام کرد: قصد دارد او را برای ساخت اولین فیلم بلندش یاری کند.

از حاشیه‌های بامزه این نشست حضور پرانرژی معتمدآریا بود که مدام برای عوامل فیلم که در سالن بودن دست تکان می‌داد، همسرش را تشویق می‌کرد و با انرژی و لبخند بین خبرنگاران حاضر شده بود.

ارسال دیدگاه