کد خبر : 524943

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۰ زمان : ۱۰:۰۰

عکس‌های جنگ جهانی دوم

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، اخیرا شاهد انتشار تعدادی عکس‌های جنگ جهانی دوم در فضایی مجازی بودیم که توسط یک ژنرال آمریکایی به نام چارلز دی پالمر گرفته شده و تا چندی پیش در بایگانی شخصی او نگهداری می‌شدند. بسیاری از این عکس‌ها قبل از انتشار رسمی، اسناد نظامی محرمانه به شمار می‌آمدند […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، اخیرا شاهد انتشار تعدادی عکس‌های جنگ جهانی دوم در فضایی مجازی بودیم که توسط یک ژنرال آمریکایی به نام چارلز دی پالمر گرفته شده و تا چندی پیش در بایگانی شخصی او نگهداری می‌شدند. بسیاری از این عکس‌ها قبل از انتشار رسمی، اسناد نظامی محرمانه به شمار می‌آمدند و تنها بعد از حذف موارد حساس مثل نام محل‌ها و … مجوز انتشار آن‌ها صادر شده است. برای مشاهده‌ی این عکس‌ها با کجارو همراه باشید.

چارلز دی پالمر متولد ۲۰ فوریه‌ی ۱۹۰۲ در شیکاگو، بعد از اتمام تحصیلات متوسطه در آکادمی ارتش ایالات‌متحده ثبت‌نام کرد و در سال ۱۹۲۴ فارغ‌التحصیل شد. او در گرماگرم جنگ جهانی دوم با همکاری کمپانی هند غربی انگلستان، در پروژه‌ی ساخت پایگاه‌های نظامی برای استقرار تسلیحات ضد زیردریایی انجام‌وظیفه می‌کرد.

در سال ۱۹۴۷ پالمر به سمت رییس دفتر لشکر دوم زرهی منسوب شد. این لشکر با نام مستعار جهنمی بر روی چرخ شناخته می‌شد و در چند عملیات مهم و سرنوشت‌ساز مثل نبرد نرماندی، تسخیر سن-لو و عبور از استحکامات زیگفرید شرکت داشت. در اکتبر همان سال او به لشکر چهارم منتقل شد و به درجه‌ی ژنرالی ارتقا ء پیدا کرد.

بعد از جنگ جهانی دوم پالمر در جنگ کره نیز حضور داشت و در جریان حرفه نظامی خود چندین نشان شجاعت و تقدیرنامه دریافت کرد. پالمر در ۷ ژوئن ۱۹۹۹ در گذشت و عکس‌هایی که در ادامه خواهید دید، توسط نوه‌ی او، دنیل پالمر به‌منظور بزرگداشت و تقدیر از خدمات پدربزرگش منتشرشده‌اند.

1 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

سرباز آمریکایی در حال بررسی قبر یک سرباز گمنام که توسط آلمانی‌ها و قبل از عقب‌نشینی در مقابل متفقین، مدفون شده است. اولین سربازی که متوجه قبر شد، آن را با گلوله‌ی خمپاره و برگ‌های سرخس تزئین کرد.

2 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

اجرای مراسم مذهبی پیش از تدفین اجساد سربازهای آمریکایی و آلمانی در مکانی نامعلوم. اجساد قبل از مدفون شدن در داخل ملافه پیچیده شده‌اند. اسرای آلمانی در حال کندن قبر و دفن کردن اجساد هستند.

3 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

۴ فوریه‌ی ۱۹۴۵. تانک‌ M-10 متعلق به گردان ۶۳۶ زرهی آمریکا در حال پاک‌سازی راه برای سربازان هنگ ۱۴۳ پیاده در شهر رورویلر (Rohrwiller). آثار ترکش و انفجار بر روی دیوار کلیسای شهر به‌وضوح دیده می‌شود.

4 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

نیروهای پلیس نظامی آلمان و مأموران گشتاپوی به اسارت درآمده در نبرد استراسبورگ در حال حرکت به سمت مقر لشکر سوم پیاده. زندانی‌ها توسط فرانسوی‌های عضو جبهه‌ی مقاومت ملی اسکورت می‌شوند.

5 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

لاشه اسب‌ها و بقایای خودروهای جنگی و تجهیزات یک کاروان نظامی آلمانی که موردحمله توپخانه‌ی ارتش آمریکا قرار گرفته‌اند. آلمانی‌ها در حال تلاش برای فرار از محاصره‌ی ارتش آمریکا بودند.

6 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

یک کارخانه زیرزمینی ساخت بلبرینگ در آلمان. در تصویر ماشین‌آلات پرداخت و سنگ‌زنی مورداستفاده در آخرین مرحله ساخت بلبرینگ قابل‌مشاهده هستند. این کارخانه احتمالا در شهر شواینفورت (Schweinfurt) قرار دارد.

7 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

انفجار یک سنگر بتونی آلمانی به کمک مین‌های ضدتانک انگلیسی M-5. برای این انفجار ۱۸۰ کیلو TNT در داخل سنگر قرار داده شد.

8 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

نیروهای آمریکایی در تلاش برای بازپس‌گیری منطقه‌ی وینگر سور مودر (Wingen-sur-Moder) از لشکر ششم اس اس که شب گذشته موفق به بیرون راندن سربازان آمریکایی شده و تعداد زیادی اسیر گرفته بودند.

9 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

یک کلاه‌خود و اسلحه که محل کشته شدن دو سرباز لشکر هفتم در حین گشت زنی کنار جاده را نشان می‌دهد.

10 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

سربازان لشگر هفتم در حال جستجو برای یافتن تک‌تیراندازهای آلمانی در شهر بوبنتال (Bobenthal) آلمان.

11 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

وقتی یک توپ ۱۵۵ میلی‌متری هوایتزر در گل‌ولای گیر می‌کند، فقط یک بولدوزر می‌تواند آن را تکان بدهد.

12 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

محل سقوط یک بمب‌افکن B-17 در یک دشت پر از برف، جبهه‌ی لشکر هفتم.

 

14 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم13 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

دو شهر آلمانی که در اثر بمباران تخریب شده‌اند.

15 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

جسد متلاشی‌شده‌ی یک خلبان آلمانی. هواپیمای او توسط آتشبار سبک لشکر هفتم در اولین روز حمله به آلمان موردحمله قرار گرفت و سقوط کرد.

16 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

یک پل آلمانی که به‌منظور متوقف کردن حمله‌ی سنگین نیروهای آلمانی، توسط لشگر مهندسی ارتش آمریکا تخریب می‌شود.

17 WWII عکس‌های جنگ جهانی دوم

سرباز آمریکایی در کنار جسد یک سرباز آلمانی که در جریان حمله‌ی لشکر هفتم به توپ‌های شوایتزر آلمانی کشته شده است.

ارسال دیدگاه