کد خبر : 5332

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ زمان : ۷:۰۰

عوارض پیغام‌های وایبری و واتس‌اپی

نتیجه‌ی تحقیق جدید محققان دانشگاه Clemson‌٬ دانشگاه هندوستان و مرکز تحقیقات Centerstone است. این تحقیق در نشریه‌ی‌Personal and Ubiquitous Computing به چاپ رسید. ستفاده بی‌مورد و شدید از شبکه‌های اجتماعی ـ به ویژ‌ه وایبر ـ تأثیرات بدی بر سلامت عمومی روان و جسم دارد. افراد هر چقدر بیشتر از وایبر استفاده می‌کنند، بیشتر در فعالیت‌های […]

نتیجه‌ی تحقیق جدید محققان دانشگاه Clemson‌٬ دانشگاه هندوستان و مرکز تحقیقات Centerstone است. این تحقیق در نشریه‌ی‌Personal and Ubiquitous Computing به چاپ رسید.

ستفاده بی‌مورد و شدید از شبکه‌های اجتماعی ـ به ویژ‌ه وایبر ـ تأثیرات بدی بر سلامت عمومی روان و جسم دارد. افراد هر چقدر بیشتر از وایبر استفاده می‌کنند، بیشتر در فعالیت‌های روزمره خود دچار حس منفی‌بافی و افسردگی می‌شوند. همچنین این افراد به مرور زمان، دچار نوعی نارضایتی کلی از زندگی خود می‌شوند.
مضرات استفاده بیش از اندازه از شبکه‌های اجتماعی‌ شامل افسردگی، انزوا، نا‌امنی و به تازگی FOMO است‌. FOMO به معنی اجبار ناخواسته به ‌آنلاین یا در دسترس بودن است و متاسفانه انسان امروزین دچار ‌مصیبت بزرگی به نام ‌اعتیاد آنلاین بودن است.

ارسال دیدگاه