کد خبر : 530477

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ زمان : ۲:۰۰

عنایت ویژه امام خمینی به امام خامنه‌ای

مرکز اسناد انقلاب اسلامی خاطراتی از حاج حسین سلیمانی از محافظان شخصی امام خمینی (ره) منتشر کرد که عنایت ویژه امام خمینی (ره) را به امام خامنه‌ای نشان می‌دهد؛ خاطرات حاج حسین سلیمانی را در زیر می‌خوانید: حضرت امام عنایت خاصّى به امام خامنه‌اى داشتند. هر موقع که آقاى خامنه‌اى به جبهه یا جاى دیگر […]

مرکز اسناد انقلاب اسلامی خاطراتی از حاج حسین سلیمانی از محافظان شخصی امام خمینی (ره) منتشر کرد که عنایت ویژه امام خمینی (ره) را به امام خامنه‌ای نشان می‌دهد؛ خاطرات حاج حسین سلیمانی را در زیر می‌خوانید:

حضرت امام عنایت خاصّى به امام خامنه‌اى داشتند. هر موقع که آقاى خامنه‌اى به جبهه یا جاى دیگر سفر مى‌کردند، امام درصدد بودند که زنگ بزنند و از احوال ایشان جویا شوند.

در خصوص ایشان و اینکه موقع ورود به بیت امام کاملا آسان وارد شوند، حضرت امام بسیار سفارش کرده بودند. در بین کسانى که به دیدار امام مى‌آمدند، تنها آقاى خامنه‌اى بودند که اجازه داشتند با ماشین تا دم در حسینیّه‌ى جماران بیایند. مابقى افراد در هر پُست و مقامى که بودند، نهایتآ تا «سه‌راه بیت» با ماشین مى‌آمدند و بقیّه‌ى مسیر را که حدود پنجاه متر بود، پیاده طى مى‌کردند. امام خودشان در جریان این امر بودند و مى‌دانستند که منطقه به چه صورت است.

به هر تقدیر عنایت خاصّ حضرت امام به آقاى خامنه‌اى از این امر روشن است.

دیگر اینکه سفارش شده بود که هر موقع ایشان خواستند به دیدار امام بیایند، تنها به همین مقدار بسنده شود که به امام اطّلاع دهند که ایشان قصد دارند نزد شما بیایند. و پیش نیامد -و دست کم من نشنیدم -که یک بار ایشان بیایند و از طرف امام گفته شود که این بار براى ملاقات، آمادگى ندارم. بگذارید براى دفعه‌ى بعد!

حتّى اگر یک بار چنین موردى پیش آمده بود، به لحاظ اینکه بنده در دفتر بودم، این مطلب را مى‌شنیدم. ضمن اینکه گاه واسطه‌ى مستقیم با حضرت امام خود بنده بودم.

دیگر اینکه در زمان ملاقات‌هاى بزرگ در حسینیّه‌ى جماران که شخصیّت‌هاى طراز اوّل هم حضور مى‌یافتند و شلوغ مى‌شد، امام سفارش کرده بودند که آقاى خامنه‌اى را از در مخصوصى وارد کنند. لذا آقاى خامنه‌اى با ماشین تا نزدیکترین جاى ممکن مى‌آمدند و بعد پیاده مى‌شدند و از داخل بیت امام و حیاط اندرونى عبور مى‌کردند و در جلسه‌ى ملاقات حضور مى‌یافتند. بجز ایشان هیچ‌یک از شخصیّت‌ها اجازه نداشت که از داخل بیت عبور کند.

ارسال دیدگاه